fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Podczas poniedziałkowego spotkanie przedstawicieli Lewicy i Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, do którego doszło w polskim Sejmie, omówiono współpracę klubów parlamentarnych obu lewicowych formacji oraz think-ów tanków: Fundacji im. Friedricha Eberta i Instytutu Myśli Demokratycznej oraz Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Innymi poruszanymi tematami, były kwestie polityki senioralnej oraz reforma systemu emerytalnego. Kolejne spotkanie parlamentarzystów Lewicy i SPD odbędzie się w Berlinie. 

Krzysztof Gawkowski po spotkaniu powiedział: 

Podczas spotkania omówiliśmy możliwość współpracy klubu parlamentarnego Lewicy z klubem parlamentarnym SPD w Bundestagu. Rozmawialiśmy o współpracy bilateralnej pomiędzy nową partią, która powstaje z połączenia Wiosny i SLD, czyli Nowej Lewicy. 

Omówiliśmy również jak Polska jest postrzegana dzisiaj przez niemieckich parlamentarzystów, czy sprawy Polski są jednymi, którymi się w Niemczech interesują. Odpowiedzi, które usłyszeliśmy, zaniepokoiły nas zaniepokoiły, ponieważ okazuje się, że za granicą dostrzeżono, że w Polsce mamy do czynienia z tworzeniem prawa, które jest kwestionowane przez instytucje Unii Europejskiej. 

SPDLewica030220

SPDLewica030220a

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023