fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Zatrzymano "agenta Tomka", a także przeprowadzono przeszukania w mieszkaniu Mariana Banasia i jego córki - działa te mają za zadanie przykryć aferę związaną z gestem środkowego palca, który wykonała w Sejmie posłanka PiS Joanna Lichocka. 

Przypominamy, iż przygotowaliśmy wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Mariana Banasia. Ten wniosek jest podpisany przez parlamentarzystów Lewicy oraz część parlamentarzystów PSL, ale ma też puste miejsce i te puste miejsce jest dla pana posła Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli PiS naprawdę chce rozwiązać sprawę z Marianem Banasiem, powinien poprzeć nasz wniosek o postawienie prezesa NIK przed Trybunałem Stanu. 

Joanna Scheuring-Wielgus podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Na Nowogrodzkiej jest pożar i Jarosław Kaczyński mówi do swoich ludzi: „wszystkie ręce na pokład, nie może być tak, że gest mojej dobrej znajomej przykrywa wszystko co robimy”. I co się dzieje? Mamy zatrzymania, przesłuchiwania i aresztowania. Tego gestu nic nie przykryje. Gest posłanki Joanny Lichockiej to jest gest pogardy, to jest gest, który kumuluje wszystkie zwroty, wszystkie działania, które PiS serwuje nam od pięciu lat. W tym geście znajdują się wszystkie „zdradzieckie mordy”, „pasożyty”, „komuniści i złodzieje”. Znajdują się tu wszystkie wyzwiska, które opozycja słyszy, jak stoi na sejmowej mównicy; znajdują się w nim wszystkie gesty pogardy, gesty hejtu, które lecą w naszą stronę. 

Panie Jarosławie Kaczyński tego gestu nic nie przykryje i będziemy go pokazywali do końca świata i jeden dzień dłużej.  

Tomasz Trela podczas konferencji prasowej powiedział: 

Trzeba było zrobić pewien spektakl i teatr. Zatrzymano "agenta Tomka", skruszonego gangstera mafii spod znaku Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który zaczął sypać, sypać swoich mocodawców, niewygodnie o nich mówić, dlatego trzeba było go przymknąć. 

Wtargnięto do mieszkań pana prezesa Banasia, do córki pana prezesa Banasia, żeby pokazać: to my jesteśmy szeryfami, to my rządzimy, to my decydujemy. Pewnie jutro wpadną do kogoś innego, żeby pokazać, że tak naprawdę w Polsce jest ład, jest porządek i wszyscy, którzy są krętaczami, wszyscy, którzy są aferzystami, muszą się bać. 

Przypominamy, iż przygotowaliśmy wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Mariana Banasia. Ten wniosek jest podpisany przez parlamentarzystów Lewicy oraz część parlamentarzystów PSL, ale ma też puste miejsce i te puste miejsce jest dla pana posła Jarosława Kaczyńskiego. Panie pośle, jeżeli pan chce rozwiązywać problemy, które trapią nasz kraj, które zżerają jak rak instytucje w państwie, to proszę podpisać ten wniosek. Jeżeli prezes PiS nie podpisze tego wniosku, to gest posłanki Joanny Lichockiej będzie towarzyszył Jarosławowi Kaczyńskiemu i całemu PiS-owi rano, popołudniu, wieczorem i w nocy. 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023