fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Minęło ponad 11 lat od katastrofy smoleńskiej oraz pięć lat od powołania podkomisji smoleńskiej, która pod wodzą Antoniego Macierewicza niczym hiena cmentarna żeruje na ogromnej narodowej tragedii. Opinia publiczna nie zna żadnych efektów pracy tego gremium. Dość kolejnych ekshumacji, zarówno tych mentalnych, jak i faktycznych. Czas złożyć podkomisję smoleńską do grobu! Czas wyjaśnić na co wydawane są ogromne pieniądze.

Żądamy sprawozdań z wykonania planu finansowych podkomisji smoleńskiej w latach 2016-2019, protokołów z posiedzeń tego gremium z lat 2016-2021, ekspertyz, analiz, raportów i innych opracowań sporządzonych na zlecenie tejże podkomisji w latach 2016-2021. Chcemy wiedzieć kto jest i kto był zatrudniony w tej podkomisji przez wszystkie te lata. Ile ona kosztowała oraz jakie były wynagrodzenia dla poszczególnych jej członków. 

Katarzyna Ueberhan podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Hieny Smoleńskie nie pozwalają ofiarom tej tragedii i ich rodzinom żyć spokojnie. Wypadkowi. Minęło ponad pięć lat od powołania komisji smoleńskiej oraz ponad 11 lat od tej ogromnej narodowej tragedii. Tzw. podkomisja smoleńska pod wodzą Antoniego Macierewicza pomimo braku efektów swojej działalności, niczym hiena cmentarna żeruje na ogromnej narodowej tragedii, odcinając kupony od politycznej propagandy oraz medialnego szumu, a także w sposób odrażający na tym zarabiając.  

W ostatnią sobotę po raz kolejny, tym razem metaforycznie, mogliśmy przeżyć ekshumacje ofiar tragedii. Państwowa telewizja oficjalny materiał państwowej instytucji, opublikowała film nie film; raport nie raport, propagandowy materiał wykonany za publiczne pieniądze.  

Ten swoisty Raport Macierewicza wykorzystuje nagrania osób trzecich, ginących ludzi. Obrzydliwość! Po raz kolejny na ludzkiej tragedii robi się politykę pogrzebową. Polityka po raz kolejny skazuje na cierpienie i koszmary rodziny ofiar. Czemu to wszystko ma służyć? To wszystko dla kasy? Na co idą pieniądze? Na eksperymenty sprowadzanych z drzew z Rosji? Na puszki? Na kiełbaski? Macierewicz zamienił narodową tragedię w farsę i ośmieszył ogromną katastrofę oraz żałobę rodzin ofiar tej katastrofy. 
 
Dość kolejnych ekshumacji, zarówno tych mentalnych, jak i faktycznych. Czas złożyć podkomisję smoleńską do grobu! Czas wyjaśnić na co wydawane są ogromne pieniądze. 

Paweł Krutul podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Żądamy sprawozdań z wykonania planu finansowych podkomisji smoleńskiej w latach 2016-2019, protokołów z posiedzeń tego gremium z lat 2016-2021, ekspertyz, analiz, raportów i innych opracowań sporządzonych na zlecenie tejże podkomisji w latach 2016-2021. Liczymy na dane dotyczące tematów ekonomicznych, nie chcemy tu żadnych materiałów objętych klauzulą tajności. Chcemy wiedzieć kto jest i kto był zatrudniony w tej podkomisji przez wszystkie te lata. Ile ona kosztowała oraz jakie były wynagrodzenia dla poszczególnych jej członków. Jako członek Komisji Obrony Narodowej pytałem o to ministra Antoniego Macierewicza w lipcu ubiegłego roku, obiecał mi udostępnić tę wiedzę, jest to zarejestrowane na nagraniach z tego posiedzenia. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl