fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Tydzień temu media poinformowały o wycieku z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, do sieci trafiły dane ponad 20 tysięcy funkcjonariuszy min. policji, straży pożarnej, straży granicznej, straży miejskiej. Oznacza to, że wyciek dotknął 1/7 składu osobowego MSWiA. Ministertwo Spraw Wewnetrznych i Administracji zarządza 90 tysiącami policjantów, 30 tysiącami strażaków oraz ponad 3 tysiącami osób pracujących w Straży Granicznej. Wśród osób zagrożonych znajdują oficerowie pracujący w Centralnym Biurze Śledczym, być może są wśród nich osoby działające pod przykrywką. To sytuacja bardzo niebezpieczna, możliwa do wykorzystania przez przestępców.

Odpowiedzialność za ten wyciek jest w kilku miejscach: w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która nadzoruje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa; ale również w Komitecie ds. bezpieczeństwa, któremu przewodzi wicepremier Jarosław Kaczyński. Wszystkie osoby odpowiedzialne za ten wyciek dostają dzisiaj czerwoną kartkę i nie powinny sprawować swoich funkcji.

Na wniosek posła Wiesława Szczepańskiego, przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji, 18 maja odbędzie się specjalne posiedzenie tej komisji  w sprawie wycieku danych funkcjonariuszy służb mundurowych!

komisja300421

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl