fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

PiS przedstawił dziś zapowiedzi w ramach Polskiego Ładu, ale dopóki nie będzie konkretnych projektów ustaw ciężko się do czegoś odnosić. Sprawa może znów okazać się taką promocją z gwiazdką, którą była zapowiedź podniesienia kwoty wolnej do 8 tysięcy złotych, a która ostatecznie objęła nielicznych. 

PiS robi ładne prezentacje, ale nie tak zmienia się rzeczywistość. W Sejmie leżą projekty ustaw Lewicy:

  • 7,2% PKB na zdrowie w 2024 
  • Pakiet pracowniczy 
  • Ogłoszenie alarmu klimatycznego 
  • Reforma świadczeń rodzinnych 
  • Zamiast kopiować, wystarczy przyjąć projekty Lewicy! 

Prezentacja „Polskiego Ładu” to był taki festiwal obietnic. Mieszkania, domy, dopłaty, lepsze podatki, doinwestowanie ochrony zdrowia, cyfryzacja, różnego rodzaju ułatwienia w wielu dziedzinach życia. Wszystko pięknie, tylko że PiS rządzi w Polsce od 2015 roku. Dlaczego od 2015 roku tego wszystkiego nie udało się zrobić?! Co stało na przeszkodzie? 

Czytając Krajowy Plan Odbudowy można znaleźć tam analizę bieżącej sytuacji w Polsce, analizę przygotowaną przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Gabinet Mateusza Morawieckiego jest bezlitosny dla Dobrej Zmiany. 

Za mało kobiet pracuje, rodzi się coraz mniej dzieci 

Niższy wskaźnik zatrudnienia kobiet jest związany z napotykaniem barier w postaci nieelastycznego czasu pracy, obciążeniem obowiązkami domowymi i w zakresie opieki nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami i innymi członkami rodziny, wobec niewystarczająco rozwiniętych usług społecznych”. 

Źródło: Krajowy Plan Odbudowy

Zapaść ochrony zdrowia. Brak lekarzy, zła organizacja pracy, starzenie się kadry

Nieoptymalne wykorzystanie czasu pracy, brak lekarzy specjalistów, starzenie się kadry, nierównomierne, regionalne rozmieszczenie kadry to podstawowe bolączki, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia”. 

Źródło: Krajowy Plan Odbudowy

Stopa inwestycji, która miała wynosić od 20 do 25 procent PKB, dziś wynosi 17,2 procent, najmniej w historii III RP 

„W opinii rodzimych przedsiębiorców warunki prowadzenia działalności gospodarczej nie są w dalszym ciągu optymalne. Obok skutków pandemii jako czynniki osłabiające warunki prowadzenia działalności przedsiębiorcy wskazują niestabilność i częste zmiany prawa dotykające różne sektory, funkcjonowanie administracji oraz system zachęt i bodźców do inwestowania”.

Źródło: Krajowy Plan Odbudowy

Do 2025 roku w Polsce miało jeździć milion elektrycznych samochodów, zarejestrowano 10 000 

Łączna liczba wszystkich zarejestrowanych dotąd samochodów elektrycznych wciąż jest bardzo niewielka i na koniec 2020 roku wyniosła około 10 000”.

Źródło: Krajowy Plan Odbudowy

Program „Czyste Powietrze” nie działa 

Według raportu WHO z 2018 roku, 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w UE stanowiły polskie miasta. Narażenie na smog negatywnie wpływa na układ immunologiczny, zwiększając podatność na infekcje dróg oddechowych. Stąd również większa liczba zakażeń – także SARS-CoV-2 – i cięższy przebieg chorób układu oddechowego, jak i przedwczesnych zgonów”. 

Źródło: Krajowy Plan Odbudowy

PKS w każdej gminie nie działa

Pasażerski transport kolejowy w przypadku większości połączeń nie jest atrakcyjną alternatywą dla prywatnych samochodów ze względu na niską częstotliwość przejazdów, niewystarczający komfort podróży oraz ww. zakłócenia ruchu”.

Źródło: Krajowy Plan Odbudowy

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl