fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica wraz z Akcją Demokracja, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz młodzieżówkami lewicy ruszyła ze zbiórką podpisów pod obywatelskim wotum nieufności wobec Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka! Spotkacie nas państwo na ulicach polskich miast i miasteczek, będziemy zbierać podpisy tak długo, jak będzie to konieczne, żeby odwołać ministra Czarnka! 

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Edukacja dzisiaj jest w rękach człowieka, który chce podporządkować ją jednej partii, wpływom parafii i dominującej nacjonalistycznej ideologii. Reformy polegające na tym, że każda jedna szkoła zostanie "podporządkowana jego ręcznej władzy.

Minister Czarnek postanowił wykorzystać czas wakacji do tego, żeby kolanem przepchnąć bardzo groźne reformy. Reformy, które mają polegać na tym, że naznaczani przez ministra kuratorzy oświaty zamienią się w prokuratorów oświaty i będą mogli decydować o tym, czy dany dyrektor może pełnić swoją funkcję, może pracować w szkole, czy też nie. 

Magdalena Biejat: 

Chcemy, żeby nasze dzieci uczyły się o tym, co jest im potrzebne w nowoczesnym świecie w XXI wieku. Chcemy szkoły, która uczy o ochronie klimatu, zapewnia edukację seksualną, chcemy szkoły, która uczy otwartości i krytycznego myślenia o świecie, która uczy praw pracowniczych, żeby nasze dzieci nie były bezbronne na rynku pracy. 

Beata Maciejewska: 

My wiemy, że młodzi ludzie chcą tolerancji, chcą Europy, chcę dbać o swoją planetę, chcą być po prostu zwyczajnie szanowani. Nie zgadzamy się na to i będziemy zawsze walczyć o to, żeby głos młodych był słyszalny, bo to nie minister Czernek ma rządzić edukacją, ta edukacja jest dla młodych, a nie dla niego. To jest dla nas wstyd, po prostu wstyd dla Polski, żeby ktoś tak zabobonny, tak średniowieczny stał na czele takiego ważnego resortu. 

 

Pobierz kartę do zbierania podpisów!

Informacja RODO o zbiórce podpisów

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl