fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Domagamy się pilnej kontroli Komendy Głównej Policji dotyczącej interwencji policji wobec 25-letniego obywatela Ukrainy, który zmarł na izbie wytrzeźwień.

 

Krzysztof Śmiszek:

To wszystko pokazuje, że mamy potężny problem w polskiej policji. To wszystko pokazuje, że po raz kolejny, niestety, Dolny Śląsk i Wrocław stały się areną wydarzeń, w których biorą udział funkcjonariusze policji i ktoś znowu traci życie. Wspólnie z posłanką Agnieszką Dziemianowicz-Bąk złożyliśmy wniosek do Komendanta Głównego Policji o przeprowadzenie pilnej kontroli ws. wydarzeń z udziałem wrocławskich policjantów. Nie może być tak, że kolejne lata przynoszą kolejne informacje o tragicznych wydarzeniach z udziałem wrocławskich policjantów. Nie może być tak, że nie możemy czuć się bezpieczni, nawet wtedy, kiedy jesteśmy przejmowani przez funkcjonariuszy policji. Konieczna jest pilna kontrola. 

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Śmierć 25-latka to już trzecia - po 34-latku z Lubina i Igorze Stachowiaku z Wrocławia - osoba, która w ciągu ostatnich kilku lat zginęła z rak dolnośląskiej policji. Mieszkańcy Wrocławia i dolnośląskich miejscowości coraz częściej obawiają się wzywać policję do interwencji, ponieważ ta interwencja może zakończyć się dla ich bliskich tragicznie. Pilna kontrola Komendy Głównej Policji ws. wydarzeń we Wrocławiu jest niezbędna także dlatego, by nie powtórzyła się sytuacja po zabójstwie Igora Stachowiaka, by ta sprawa została "zamieciona pod dywan".

Domagamy się także rzetelnych informacji ze strony prokuratury kierowanych do opinii publicznej, tak, żeby każdy mógł wiedzieć, kto został pociągnięty do odpowiedzialności, jak szybko się to stanie i żeby nigdy już ludzie odpowiedzialni za śmierć kolejnej osoby na Dolnym Śląsku nie mogli pełnić swoich funkcji.

 

1

 

 

 

Obejrzyj całą konferencję prasową!

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl