fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Robert Obaz: 

Mieszkańcy tego regionu, 20 tysięcy ludzi jest w ciągłym zawieszeniu. Samorządowcy nie wiedzą co dalej, jak zmieniać swoją perspektywę, plany rozwoju tak, aby zapewnić tym ludziom pracę. Dzisiaj Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego doprowadził jedynie do sytuacji takiej, że będziemy mieli nowe połączenie między Bogatynią, a Zgorzelcem .Sprawa ciągnie się od 100 dni, a rząd polski nie zrobił w tym czasie żadnego kroku, żeby sprawa ta została rozwiązana, a ludzie poczuli się bezpiecznie.

Wanda Nowicka: 

Mamy do czynienia z kolejną wojenką z Unią Europejską prowadzona przez rząd polski i premiera Morawieckiego. Morawiecki 100 dni temu obiecał, że zostało zawarte porozumienie z Czechami w sprawie kopalni w Turowie. I co? I nic. Negocjacje nie wiadomo, czy są, czy ich nie ma. Premier jest na tej wojnie zakładnikiem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry we wszystkich działaniach z UE. Nic nie robi, a licznik bije - codziennie naliczane jest 5 mln euro, które jeśli będziemy musieli ją zapłacić - jeśli nie dojdzie do porozumienia z Czechami - to będą kwoty dla nas katastrofalne. 

Tomasz Trela: 

25 maja pan premier Morawiecki wyszedł i powiedział sprawa Turowa jest rozwiązana. Porozumienie z rządem Republiki Czeskiej zostało zawarte. Drodzy mieszkańcy, drodzy pracownicy nie musicie się o nic obawiać. Te 100 dni pokazuje jak premier Mateusz Morawiecki podchodzi do zarządzania państwem i jaka jest jego wiarygodność. Te sto dni może kosztować rząd Rzeczypospolitej Polskiej, czyli państwo polskie ponad 2 miliardy 200 milionów złotych. Za ponad 2 miliardy 200 milionów złotych można wybudować: 400 żłobków, 40 szpitali powiatowych i wreszcie 2 miliardy 200 tysięcy złotych to roczny budżet takiego miasta jak Bydgoszcz. 

Dlatego Klub Parlamentarny Lewicy po raz kolejny składa wniosek do pani marszałek Witek, aby na posiedzeniu Sejmu 15 września ta informacja była przekazana przez pana premiera Sasina, żeby odbyła się debata i żeby mieszkańcy i pracownicy dostali pełną informację na temat etapu negocjacji stanu negocjacji i wreszcie co z tymi potencjalnymi karami. Jeszcze raz bardzo wyraźnie podkreślamy, my wiemy jak te pieniądze są bardzo potrzebne naszemu państwu. 

 

Obejrzyj całą konferencję prasową!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl