fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Przedstawiciele Klubu Lewicy spotkali się w Sejmie z działaczami białoruskiej opozycji. Głównym celem rozmów było omówienie obecnej sytuacji politycznej w Białorusi i przyszłych wspólnych działań.

Lewica zadeklarowała pełne wsparcie dla niepodległościowych dążeń społeczeństwa białoruskiego. Posłanki i posłowie są przekonani, że Białorusini, tak jak każdy wolny naród powinien korzystać ze wszystkich praw i swobód obywatelskich.

Lewica zawsze będzie wspierała dążenia niepodległościowe i przemiany demokratyczne w Białorusi, a parlamentarzyści i parlamentarzystki naszego Klubu w pełni włączą się w działania wspierające białoruskie społeczeństwo obywatelskie” – mówi inicjator spotkania, wiceprzewodniczący KKP Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Spotkanie było także okazją do zaplanowania konkretnych działań na rzecz opozycyjnych działaczy. Parlamentarzyści i parlamentarzystki Lewicy włączą się w akcje społeczne, które mają na celu wsparcie więźniów politycznych przetrzymywanych w białoruskich więzieniach. Podjęte zostaną też działania legislacyjne, które wyjdą naprzeciw potrzebom przebywającym w Polsce opozycjonistom.

Ze strony KPP Lewica w rozmowach udział wzięli posłowie: Maciej Gdula, Maciej Konieczny, Andrzej Szejna, Krzysztof Śmiszek, Katarzyna Ueberhan oraz dyrektor ds. legislacyjnych Dariusz Standerski.

 bialorus201021a

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl