fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Ciałopozytywność, fatphobia i body shaming to tematy, wokół których przebiegała dyskusja Parlamentarnego Zespołu ds. promocji zdrowia w każdym rozmiarze. Podkreślano konieczność skupienia się na zdrowiu, a nie na wyglądzie ludzi. Zwracano uwagę m.in. na dostosowanie służby zdrowia do leczenia osób z otyłością, a także na problem krzywdzącego ich traktowania. 

W spotkaniu uczestniczyli eksperci oraz aktywiści, w tym bariatra i kardiolog dr n. med. Anna Ścibisz, statystyk, nauczycielka akademicka i blogerka Janina Bąk oraz działaczka społeczna, edukatorka antyprzemocowa i podcasterka Natalia Skoczylas. 

Marcin Kulasek komentował przebieg spotkania:  

Otyłość to poważna choroba i jak każdą chorobę należy ją leczyć. W zeszłym roku przeszedłem operację częściowej resekcji żołądka, nie dlatego, że chciałem dobrze wyglądać, ale chciałem dłużej żyć. Niestety w obecnych czasach zbyt wiele uwagi poświęcamy wyglądowi, komentujemy to jak prezentują się inni, potem te komentarze sami bierzemy sobie do serca. A w życiu każdego człowieka jest ważne zarówno zdrowie psychiczne jak i fizyczne każdego człowieka.  

Kiedy wczoraj ogłosiłem temat spotkania naszego zespołu w sieci wylała się cała masa hate-u na osoby grube oraz na całą tą tematykę. Wniosek? Osoby grube to chyba ostatnia grupa społeczna, którą można hate-ować, a nawet trzeba to robić. To jest źródło like-ów oraz innych reakcji w social mediach. Parlamentarny Zespołu ds. promocji zdrowia w każdym rozmiarze został powołany po to, aby się temu przeciwstawić! Będziemy mówić, że zdrowie ma różne rozmiary, a wygląd i poczucie estetyki to prywatna sprawa każdego człowieka.  

Zależy nam na tym, aby każdy niezależnie od rozmiaru był zdrowy i czuł się dobrze w swoim ciele i prowadził zdrowy tryb życia. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl