fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Polki i Polacy zapłacą dużą cenę zdrowia i życia za bierność PiS-u w walce z pandemią. Tylko w tym tygodniu odnotowano 1500 zgonów, a z powodu zakażenia koronawirusem 560 tysięcy Polek i Polaków przebywa na kwarantannie. 

Rząd nie ma strategii walki z czwartą falą koronawirusa, gdyby taka istniała rząd miałby gotowy tzw. czarny scenariusz i już by go wdrażał. Obóz władzy w walce z epidemią opiera się na słupkach poparcia, a nie zdaniu ekspertów. PiS boi się narazić antyszczepionkowcom, ponieważ to ważna część ich elektoratu, a także klubu parlamentarnego, a dziś każdy głos jest wagę złota. Życie oraz zdrowie Polek i Polaków nie może być zakładnikiem sondaży popularności PiS. 

Rząd milczy, a milczenie zabija ludzi.  Lewica składa wniosek do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o pilne przedstawienie na najbliższym posiedzeniu Sejmu strategii walki z koronawirusem. 

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Rząd PiS abdykował w walce z koronawirusem. Zrobił to na wielu polach: zdrowotnym, społecznym i obywatelskim. Premier Morawiecki i minister Niedzielski udają, że nie ma w Polsce zatrważających statystyk, a przecież są, tylko w tym tygodniu odnotowano ponad 1500 zgonów, najwięcej od dwóch lat osób na kwarantannie – ponad 560 000. Polska notuje najwyższe współczynniki zgonów w Europie. Widać, gdzie jesteśmy, ale rząd wciąż nie powiedział, dokąd zmierzamy.  

Pandemia zwycięża z premierem Morawieckim, a nie jak mówił premier, że jego rząd zwycięża z pandemią. Cztery tygodnie temu Lewica zwróciła się do premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego z propozycją spotkania w sprawie strategii walki z pandemią. Z tego miejsca apelowaliśmy i mówiliśmy, że jesteśmy w stanie rozmawiać wszędzie i każdym czasie. Chcieliśmy dyskutować o metodach walki z pandemią. Przez cztery tygodnie ani minister Niedzielski, ani premier Morawiecki nie odpowiedzieli na to wezwanie. A liczba chorych i zgonów rośnie z dnia na dzień.  

Rząd milczy, a milczenie zabija ludzi. Składamy zatem wniosek do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wniosek o pilne przedstawienie na najbliższym posiedzeniu Sejmu strategii walki z koronawirusem.  

Katarzyna Kotula podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Rząd przegrywa walkę z pandemią oraz z antyszczepionkowcami. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Lewica przygotowała raport o walce z pandemią, po trzeciej fali COVID-19. Rząd wiedział, wszyscy mieli świadomość, że czwarta fala nadejdzie. Dziś pytamy się rządu: jaka jest strategia walki z pandemią?  

Mamy wrażenie, że dziś rząd PiS skupia się nie na walce z COVID-19, ale na walce o dobre sondaże. Widać, że brakuje odwagi i konkretnych strategii. Czy można to robić inaczej? Można, widzimy, że państwa Europy Zachodniej pokazują różne modele walki z pandemią: Austria, Czechy, Francja czy Niemcy.  

Panie premierze Morawiecki, panie ministrze Niedzielski więcej odwagi. Trzeba zatrzymać te rozpędzające się statystyki śmierci.  

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Strategia rządu w walce z koronawirusem można zamknąć w następujących słowach: kto umrze, to umrze. Ignorowanie nadchodzącej czwartej fali pandemii, zadowolenie z sondaży oraz niezbaczanie na niebezpieczeństwo, kosztuje życie oraz zdrowie Polek i Polaków. Wprowadza poczucie zagrożenia wśród tych, którzy się zaszczepili. Ludzie boją się co stanie się z miejscami pracy i gospodarką, z systemem edukacji, w którym coraz więcej szkół nie może normalnie funkcjonować ze względu na rosnącą liczbę zakażeń.  

W obronie osób zaszczepionych, tymi którzy wykazali się odpowiedzialnością, staje dziśklub Lewicy. Domagamy się od premiera i Ministra Zdrowia jednoznacznych deklaracji: czy jeżeli w Polsce dojdzie do lockdownu to czy spod jego obowiązywania wyłączone zostaną osoby zaszczepione? Czy panowie Morawiecki i Niedzielski znajdą w sobie odwagę, aby powiedzieć dość przywilejów dla niezaszczepionych. Można inaczej, można wykorzystać strategie francuską czy niemiecką, ale każdy model jest lepszy niż bezczynność obecnego rządu.  

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021