fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Prokuratura pod kierownictwem Zbigniewa Ziobro już ósmy już dzień nie robi nic w sprawie Łukasza Mejzy. Padają kolejne zarzuty a ten polityk, znajdujący się pod parasolem ochronnym PiS, wydaje się być nietykalny.  

PiS zawsze podkreślał swoje wysokie standardy i działanie w każdej sytuacji bez zbędnej zwłoki. 
 
Lewica cały czas czeka na reakcję ze strony Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Mateusza Morawieckiego. A ta decyzja powinna być jedna i niepodważalna: Łukasz Mejza do dymisji z funkcji wiceministra sportu!

Maciej Kopiec podczas konferencji prasowej powiedział: 

Ósmy dzień bez reakcji ze strony premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego pokazuje jedną bardzo ważną rzecz. Mamy do czynienia z układem, który właśnie się domknął. Prezes Kaczyński bardzo długo go szukał, aż wreszcie sam go stworzył. Prezes PiS może chodzić po korytarzach sejmowych i mówić, że nie jest niczyim zakładnikiem, ale stan faktyczny jest bardzo jednoznaczny – Kaczyński jest zakładnikiem pana Mejzy.  

Pan Mejza jest dzisiaj chroniony przez ministra Ziobro, przez premiera Morawieckiego oraz prezesa Kaczyńskiego i to pomimo bardzo poważnych zarzutów moralnych, które na nim ciążą.  

To jest taki układ zamknięty. Morawiecki mówi, iż będzie reakcja, jeżeli będą zarzuty, a zarzuty zależą od ministra Ziobro, któremu zależy na większości parlamentarnej. A dla większości parlamentarnej posłowie PiS są w stanie zrobić wszystko.  

Dzisiaj mamy do czynienia ze spółką, w której udziałowcami są pan Mejza, pan Morawiecki oraz pan Ziobro, ale zyski z działalności tej spółki czerpią wszyscy parlamentarzyści PiS.  

Anita Kucharska-Dziedzic podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Pytany na sejmowym korytarzu Jarosław Kaczyński powiedział, że nie jest niczyim zakładnikiem. Wczoraj wieczorem odbyło się nadzwyczajne posiedzenie klubu PiS, podczas którego miano podjąć decyzje min. w sprawie dymisji wiceministra Mejzy. Tych decyzji nie podjęto. Dlaczego? Ponieważ wbrew temu co Jarosław Kaczyński opowiada dziennikarzom, jest jednak zakładnikiem kruchej większości sejmowej. Ta krucha większość opiera się na cwaniakach, łobuzach oraz osobach, co do których możemy mieć podejrzenie, że popełnili przestępstwa.  

Przypominam, iż złożyliśmy już dwa doniesienia do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez Łukasza Mejzę. Pierwsze, po artykułach Wirtualnej Polski, z paragrafu 286, czyli doprowadzenia poprzez oszustwo do niewłaściwego rozporządzania własnym mieniem, czyli oszukiwaniem biednych i zdesperowanych rodziców, którzy chcieliby leczyć swoje dzieci na nieuleczalną chorobę. Drugie, w związku z informacją Roberta Gwiazdowskiego o możliwości o fałszowania podpisów wyborczych dla Polski Fair Play w 2019 roku.  

Zarząd województwa lubuskiego również złożył doniesienie do prokuratury przeciwko Łukaszowi Majzie oraz jego firmie, która dostała prawie milion zł z Agencji Rozwoju Regionalnego i najprawdopodobniej te pieniądze nie zostały wykorzystane w sposób właściwy. 

Nic w tych sprawach się nie dzieje, bo większość sejmowa jest krucha i zależy od łobuzów. Rząd oraz Zjednoczona Prawica stracili jakiekolwiek moralne prawo do sprawowania władzy oraz do rządzenia Polkami i Polakami. Do tej pory nie stało się absolutnie nic z aferami Morawieckiego czy Szumowskiego, ze śledzeniem majątku Obajtka. Układ chroni sam siebie. Łukaszowi Mejzie nic się nie stanie, ponieważ Kaczyński zapowiedział, iż zrobią coś z nim, jak będą zarzuty. Wspólnicy polityczni czy w interesach pana Mejzy dostali już wyroki za oszustwa, dostają też akty oskarżenia za próby oszustwa. Prokuratura Zbigniewa Ziobro takiego aktu dla Mejzy nie sporządzi, zatem pana wiceministra nie spotka żadna kara.  

Możemy zatem nie podawać mu ręki i mijać w milczeniu na korytarzach sejmowych. To pokazuje w jakim punkcie znalazło się nasze państwo, ono gnije. Gnije od góry, od środka za co odpowiedzialny jest Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl