fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Posłowie Klubu Poselskiego Lewicy Marcelina Zawisza i Marek Rutka zaapelowali podczas konferencji prasowej w Sejmie, aby projekt Lewicy ws. obowiązkowych szczepień trafił pod obrady Sejmu. Przypomnieli, że liczba osób zmarłych z powodu Covid-19 przekroczyła 100 tys. oraz podkreślali, że przy bezczynności Prawa i Sprawiedliwości liczba ta będzie rosnąć.

 

Marcelina Zawisza: 

7 grudnia Klub Lewicy złożył projekt ustawy o obowiązku szczepień. Od tego czasu z powodu Covid-19 zmarło ponad 15 tysięcy osób! Apelujemy do parlamentarzystów PiS: miejcie odwagę ratować ludzi, miejcie odwagę nie patrzeć na słupki sondażowe, a patrzeć na życie i zdrowie mieszkańców oraz mieszkanek tego kraju! Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nadal będzie bezczynne to liczba, którą podano wczoraj, te 100 tysięcy, które oficjalnie zmarło na koronawirusa, będzie rosnąć.

Marek Rutka:

Z polskiego parlamentu nie idzie jasny sygnał zachęcający Polki i Polaków do szczepień. We wtorek sejmowa komisja zdrowia odrzcuiła poprawkę o obowiązku szczepień dla posłów i senatorów zgłoszoną do projektu ws. weryfikacji statusu zdrowotnego! Apelujemy, żeby ustawa o obowiązkowych szczepieniach była procedowana, ponieważ ten licznik 100 tysięcy ofiar cały czas bije.

 

Obejrzyj konferencję prasową!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl