fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Komentarz do rezygnacji trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej. W oświadczeniu wydanym przez ustępujących członków Rady czytamy, iż ich decyzja jest podyktowana “brakiem wpływu rekomendacji na realne działania” oraz “wyczerpaniem się dotychczasowej współpracy”. 

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Dymisja 13 członków Rady Medycznej to wotum nieufności w stosunku do ministra Niedzielskiego. To wotum nieufności za bezczynność, za brak wdrożenia rekomendacji, za zamykanie oczu na śmierć, za wybór polityczny a nie medyczny. To przede wszystkim wotum nieufności, wobec tego co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Przedstawiciele Rady Medycznej mieli wspomagać rząd, ale spotkali się i zderzyli ze ścianą politycznych i decyzyji PiS, które miały zablokować jakiekolwiek pomysły na walkę z pandemią. Prawo i Sprawiedliwość wybiera słupki polityczne a nie walkę z covidem. Prawo i Sprawiedliwość zawiesiło walkę z pandemią, bo puszcza oko do ruchu antyszczepionkowego. Prawo i Sprawiedliwość przestało walczyć z covidem bo uznało, że bardziej opłaca się utrzymać poparcie polityczne. Członkowie Rady Medycznej, którzy dzisiaj zrezygnowali ze współpracy z rządem powiedzieli ministrowi Niedzielskiemu: my już Ci nie ufamy, bo Ty nic nie możesz, my rekomendowaliśmy zmiany a Ty je przemilczałeś. Ten wyraz nieufności do ministra Niedźwieckiego i rządu Prawa i Sprawiedliwości pokazuje, że decyzje polityczne nie mogą stać w sprzeczności z decyzjami i rekomendacjami medyków. 

100 tysięcy zgonów w Polsce, największe w Europie statystyki i ponad 150 tysięcy nadmiarowych zgonów to jest obraz hańby tego rządu, gdzie minister Niedzielski i premier Morawiecki bezkompromisowo mieli walczyć z pandemia, ale z tego zrezygnowali. Rząd Prawa i Sprawiedliwości abdykował w walce z covidem, ale nie abdykowała z tego obowiązku opozycja. My się nie zgadzamy na to, żeby 100 tysięcy zgonów było odtworzone za kilka bądź kilkanaście miesięcy. 

My chcemy walczyć z piątą a może już i szóstą falą pandemii. Dzisiaj Lewica zapowiada, że zwrócimy się do innych klubów opozycyjnych, żebyśmy wspólnie jako opozycja złożyli wniosek o dymisję ministra Niedzielskiego. Nie ma czasu i miejsca na pół środki. Opozycja powinna wspólnie podziękować ministrowi Niedzielskiemu, który nie potrafił współpracować z lekarzami, którzy mieli dawać nadzieję na to, że wygramy z covidem. 

Premier już dwukrotnie ogłaszał zwycięstwo z koronawirusem, ale szef rządu zapomniał, że za tymi zwycięstwami cały czas idzie śmierć. Rząd Prawa i Sprawiedliwości doprowadził do tego, że mamy 100 tysięcy trumien, 100 tysięcy tragedii, 100 tysięcy nieszczęść. Przedstawiciele Rady Medycznej nie chcieli dalej firmować działań rządu, który przestał walczyć z pandemią. Nie ma zgody na to żebyśmy my jako opozycja zamknęli oczy. Niedzielski powinien odejść i zostać zamieniony na kogoś kto będzie mógł cokolwiek zrobić. 

Skoro w obozie Prawa i Sprawiedliwości prezes Kaczyński, czy też premier oraz władze PiS-u są za szczepieniami obowiązkowymi, to my jako Lewica im mówimy: sprawdzam! Jest ustawa Lewicy o obowiązku szczepień, która pomoże oszczędzić życie i zdrowie ludzi; która sprawi, iż będziemy mieli mniej zachorowań i zgonów. Wystarczy tę ustawę procedować. Nie chcecie tego robić ustawą, to zróbcie to rozporządzeniem. To też może zrobić nowy minister, ale minister musi mieć odwagę. Minister Niedzielski przegrał z pandemią i musi odejść. 

Anita Kucharska-Dziedzic podczas konferencji prasowej powiedziała:

Naukowcy skapitulowali, bo nie mogą dłużej firmować swoimi nazwiskami i swoimi autorytetem naukowym oraz lekarskimi poczynań rządu Zjednoczonej Prawicy. Kiedy minister Niedzielski powiedział, że kurator Nowak powinna odejść, bo nie może urzędnik państwowy mówić o tym, że szczepionki są eksperymentem. To minister Czarnek odpowiedział: nie, nie, nie stop; taki posłuszny politruk opowiadający bzdury to jest nasz człowiek i my go będziemy bronić do końca”. Zjednoczona prawica ma wystarczająco dużo głosów w Sejmie, żeby przegłosować obronę kolejnych ministrów, którym wystawiamy wotum nieufności. Mają wystarczająco dużo głosów, żeby bronić swoich, żeby bronić stanowisk i płynącej kasy. Jak wiemy premier Morawiecki nie potrafi walczyć z pandemią, ale potrafi likwidować limity wynagrodzeń oraz limity nagród w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jest człowiek, który będzie chronił kolejne głosy tylko po to, żeby utrzymać swoją władzę. Ale ten rząd nie jest w stanie stworzyć większości w Sejmie, żeby przegłosować ustawy chroniące życie i zdrowie Polek i Polaków. To jest sytuacja absolutnie skandaliczna, mamy do czynienia z procederem. Rząd się sam wyżywi i rząd sobie sam policzy podatki w tak zwanym Nowym Ładzie.

Polki i Polacy są pod rządami Prawa i Sprawiedliwości piątym narodem w Europie, w którym istnieje wiara w nienaukowe bzdury. Do tego doprowadziła edukacja z ideologii zwana edukacją pod patronatem Zalewskiego i Piątkowskiego oraz Czarka. Do tego doprowadziła bezradność ministra Niedzielskiego, który nie jest w stanie wywalczyć w tym rządzie polityki, która będzie ludziom tłumaczyła jak wielkim dobrodziejstwem są szczepionki.

Polki i Polacy będą dalej umierać, będą zamykane kolejne szpitale oddziały, żeby tworzyć kolejne oddziały covidowe, żeby zabezpieczać łóżka na zbliżającą się katastrofę. Rada Naukowa już wie, że katastrofa jest nieunikniona, że umrze nie 100 tysięcy, ale umrze 200 tysięcy Polaków. Szacunki mówią o tym, że prawie pół miliona Polaków umrze na choroby współistniejące i dlatego, że szpitale są zamykane i nie dostaną na czas pomocy i leczenia. To jest sytuacja absolutnie dramatyczna. Znikają nam naprawdę spore miasta już z mapy kraju, a premier Morawiecki oraz minister Niedzielski i cała Zjednoczona Prawica kapitulują przed antyszczepionkowcami oraz przed pandemia. Dość Panowie, przestańcie się źle bawić. Ludzie umierają i nikt już nie chce firmować tej waszej bezradności, waszej bezczynności i tych bzdur, których bronicie. 

Proponuję, żeby działem naukowym w Radzie Medycznej pokierowała pani kurator Nowak. Proponuję także, żeby ten poseł PiS-u, który kilka tygodni temu opowiadał, że w Polsce mamy bogatą tradycję z szeptuchami wszedł zamiast lekarzy do Rady Medycznej. Proponuje także, żeby tymi, którzy zajmą się promocją szczepień w Polsce, byli np. poseł Kowalski czy posłanka Siarkowska. To są eksperci tego rządu i na nich opiera się naukowo premier Morawiecki

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021