fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Dziś Komisja Europejska zapowiedziała nowy pakiet sankcji w stosunku do Rosji, szczególnie dobrą wiadomością jest ta o zakazie importu ropy z Rosji.

Premier Morawiecki zapowiedział zakaz importu ropy z Rosji do końca tego roku. W tej sprawie chcemy zobaczyć konkretny plan, ponieważ Polska jest bardzo dużym importerem tego surowca z tego kraju, aż 68 procentach jest to ropa z Rosji, natomiast Niemcy sprowadzają z tego kierunku jedynie 30 procent swojego zapotrzebowania na ten surowiec, a Francuzi jedynie 13 procent.

Chcemy widzieć konkrety, a nie słuchać pustych deklaracji, aby nie stało się tak, że obudzimy się w grudniu i okaże się, że Polska nie wycofała się z importu ropy z Rosji jako jedyna z całej Unii Europejskiej.

Rok temu miała miejsce afera śmieciowa, rok temu minister Ozdoba zapowiedział, iż rozwiąże ten problem systemowo. Tak się nie stało. Zamiast systemowych działań wiceminister środowiska napisał pismo do swojego odpowiednika w Niemczech i uważa, że sprawa jest zamknięta. Nie jest zamknięta. W miejscowości Sarbia pod Poznaniem rośnie nowa hałda śmieci.

Mieszkanki i mieszkanki tej miejscowości są bardzo zaniepokojeni, ponieważ z dnia na dzień góra odpadów rośnie. Natomiast próbki gleby wskazują, iż w niej znajdują się niebezpieczne substancje. Z tym trzeba coś zrobić. Obserwuję działania pana Jacka Ozdoby i widać, że pan minister nic nie robi. Miała być ustawa o ROP – rozszerzonej odpowiedzialności producenckiej, ale tej ustawy nie ma. Miała być ustawa o butelkach zwrotnych, tej ustawy nie ma. Miał być systemowo rozwiązany problem importu śmieci do Polski, ale ten problem również nie został rozwiązany.

Apeluję do pani ministry Anny Moskwy, aby zmobilizowała swojego wiceministra Jacka Ozdobę z Solidarnej Polski albo go po prostu wyrzuciła z pracy, ponieważ nic nie robi. Pensje z naszych pieniędzy pobiera, ale zapowiedzianych rozwiązań wciąż brak.

Anita Sowińska, posłanka 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2022