fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Demokratyczna opozycja wraz z Akcją Demokracja wezwała rządzących do powołania komisji śledczej ds. Pegasusa. W imieniu Lewicy głos na konferencji zabrał poseł Krzysztof Śmiszek.

- Komisja śledcza ws. Pegasusa musi powstać, wobec bierności innych organów państwa. Wobec bierności prokuratury, które nie chce się zająć sprawą przekazywania z Funduszu Sprawiedliwości pieniędzy na zakup tego oprogramowania. Wobec bierności Komisji ds. Służb Specjalnych, a która działa w Sejmie, ale nie podejmuje stosownych kroków.  

Komisja śledcza będzie gwarantem tego, że afera z nielegalnym wykorzystywaniem Pegasusa do podsłuchiwania obywateli oraz politycznej opozycji zostanie wyjaśniona.  

Dzisiaj mamy do czynienia z państwem opresyjnym, powstają kolejne służby specjalne, które są w pełni wyposażone, aby nas podsłuchiwać. Tego wszystkie jest za dużo i komisja ws. Pegasusa będzie tym miejscem, gdzie demokratyczna opozycja i koalicja rządząca mogą się spotkać i w świetle reflektorów prześledzić jak służby specjalne wykorzystywały nielegalne oprogramowanie. 

Sprawa ta musi zostać wyjaśniona, jest ona priorytetowa dla funkcjonowania demokratycznego państwa. Służby specjalne są potrzebne i nikt nie neguje konieczności ich funkcjonowania, ale nad nimi powinna być sprawowana demokratyczna kontrola. Dziś tej demokratycznej kontroli nie ma, nad Pegasusem tej kontroli nie było - mówił poseł Krzysztof Śmiszek.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2022