fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

- Drożyna, rosnące ceny energii, strach przed zimą i pytania czy będzie czym ogrzać domy – to główne tematy, które poruszali mieszkańcy Bielawy, Oleśnicy, Oławy oraz Świdnicy w rozmowach z parlamentarzystami Lewicy podczas spotkań w ramach trasy “Bezpieczna Rodzina”.

Rozmowy przy wacie cukrowej o Polsce 

Spotkania bez tłumu ochroniarzy nie zawsze są łatwe, ale z pewnością są autentyczne. - Jarosław Kaczyński raczy zebranych opowieściami z mchu i paproci, bajkami o euro w Niemczech za 3 zł. Albo o tym, żeby się nie martwili, bo za kilkanaście miesięcy inflacja zniknie. My wiemy, że Polki i Polacy, polskie rodziny nie mają kilkunastu miesięcy, nie mają czasu do stracenia, nie mają czasu na to, żeby poczekać, aż sytuacja się poprawi – mówiła posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Olawa 040722a

Rozmowy przy wacie cukrowej o bezpiecznej i solidarnej Polsce wskazują, że ludzie dostrzegają ogromną rolę samorządów w rozwoju swoich miast, miasteczek i wsi. Niestety kryzys oraz polityka fiskalna rządu Mateusza Morawieckiego bardzo mocno małe ojczyzny na co wskazywała Beata Moskal-Słaniewska, prezydentka Świdnicy z Lewicy - Chcemy, żeby Polska, Polska samorządowa była Polską silną, żeby taka była musi być dobrze dofinansowana. PiS odbierając nam środki, nie karze wójta, burmistrza czy prezydenta, karze mieszkańców, którym spada jakość życia i dla których nie możemy realizować wszystkich potrzebnych usług – oceniła polityczka. 

Małe ojczyzny nie tylko realizują szereg usług publicznych takich jak żłobki i przedszkola, ale też prowadzą inwestycje, bardzo często współfinansowane przez Unię Europejską. PiS nie tylko zmniejsza dochody jednostek samorządu terytorialnego, ale też blokuje napływ środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy.  

Swidnica 040722

Zbigniew Ziobro do dymisji 

- Dzisiaj oczekujemy od Jarosława Kaczyńskiego dwóch rzeczy. Po pierwsze, żeby odblokował pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, to tam są środki na inwestycje w odnawialne źródła energii. I po drugie, jak już jest taki twardy facet to niech wyrzuci Zbigniewa Ziobrę z rządu na zbity pysk – mówił poseł Tomasz Trela. Jego zdaniem obecny minister sprawiedliwości to „największy szkodnik Polski w Unii Europejskiej”. - To jest facet, który każdego dnia szczuje na Unię Europejską, a my chcemy być w Unii Europejskiej. Żeby inwestować, to trzeba mieć co – podkreślił.

Tania energia 

Dyduch 030722

Dwa tygodnie temu padł w Polsce rekord produkcji energii z odnawialnych źródeł energii. Całkowita zainstalowana moc odnawialnych źródeł energii w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła o około 6 GW i obecnie wynosi około 20 GW. Oznacza to, że połowa wyprodukowanej energii w naszym kraju pochodziła z OZE. Jednakże nasz kraj nie potrafi wykorzystać tego potencjału, a także nie jest gotowy na kolejne kroki do przodu w zwiększeniu produkcji prądu z odnawialnych źródeł. Kłopotem są wieloletnie zaniedbania kolejnych rządów PiS w modernizowaniu sieci przesyłowych. - Nie ma w Polsce sieci, które by przyjęły wyprodukowaną energię, nie ma przyłączy. Robienie propagandy, że możemy Polskę stworzyć w Polsce zieloną energię bez dobrych sieci jest po prostu mrzonką – mówił poseł Marek Dyduch. - Trzeba zainwestować miliardy złotych, żeby tę energię przyjąć, przesłać i odpowiednio wykorzystać, żeby się nie marnowała – podkreślił poseł. Jak podkreślił dzięki temu energia będzie tania.  

Za kryzys nie mogą płacić polskie rodziny  

Swidnica 030722

- Za obecny kryzys płacą zwykli mieszkańcy naszego kraju. W tym bardzo dziwnym kryzysie gospodarczym z jednej strony budżet państwa zarabia coraz więcej, a banki notują gigantyczne zyski – ocenił poseł Krzysztof Śmiszek. Jak podkreślił potrzeba bardziej sprawiedliwego rozłożenia kosztów obecnych problemów gospodarczych. - Lewica mówi bardzo jednoznacznie: czas powrócić do rat kredytów z grudnia 2019 roku, zamrozić WIBOR i postawić się wielkim korporacjom bankowym – oświadczył polityk Lewicy. - Dzisiaj nie ma ważniejszej rzeczy niż ulżenie polskim rodzinom i postawienie się wielkim bankowym korporacjom – dodał.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023