fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Dobrze by było, żeby Rada Bezpieczeństwa Narodowego była zwoływana częściej. Atmosfera na dzisiejszym spotkaniu pokazywała, iż idziemy w jednym kierunku. Zarówno rządzący, jak i opozycja mieli w wielu sprawach wspólne zdanie. Rozmawialiśmy o naszym wspólnym bezpieczeństwie. A w tej kwestii nie ma co szukać różnic na siłę.  

To, na czym opozycji zależy zostało głośno wypowiedziane. Wszyscy jesteśmy zainteresowani wzmocnieniem polskiego wojska, poprzez uzupełnienie jego zasobów o wszystkie te elementy, które zostały przekazane na rzecz Ukrainy. Zarówno rząd, jak i opozycja wykazują w tej sprawie dużą determinację.  

Zgodziliśmy się też co do wspólnych działań zmierzających do przekonywania zachodniej opinii publicznej co do działań na rzecz Ukrainy. Zainteresowanie wojną w Ukrainie będzie spadało, szczególnie w krajach, które nie graniczą z tym krajem.  

Bezpieczeństwo Ukrainy to bezpieczeństwo Polski. Zgodziliśmy się, że w sprawie ratyfikacji przystąpienia Szwecji i Finlandii do NATO powinniśmy zrobić to natychmiast. W żadnym klubie czy kole żadnych negatywnych emocji to nie wzbudziło.  

W sprawie bezpieczeństwa Polski, w sprawie współpracy z NATO, w sprawie dołączenia Ukrainy do Unii Europejskiej powinien być w Polsce szukany kompromis oraz konsensus zarówno z PiS, jak i prezydentem naszego kraju.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Oświadczenie po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, 7 lipca 2022 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023