fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica nie zwalnia tempa i dzisiaj dotarła do Kujawsko-Pomorskiego. Posłanki i posłowie od rana spotykali się z ludźmi na ulicach i bazarach Bydgoszczy, Chełmna, Grudziądza, Inowrocławia, Lipna, Świecia oraz Torunia. Można było zadać każde pytanie, nie było ochroniarzy ani barierek.  

Zandberg 180523

- Jesteśmy ekipą. Dziś do naszego województwa przybyło 35 parlamentarzystów Lewicy – relacjonuje posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Politycy Lewicy rozmawiali z ludźmi w całym regionie, który żyje przede wszystkim jednym tematem - sprawą rakiety, która w grudnia 2022 r. wleciała w przestrzeń powietrzną Polski i spadła niedaleko Bydgoszczy. 

- Rakieta, która spadła pod Bydgoszczą spadła w 10 km w prostej linii od centrum szkolenia NATO. W tym mieście są jeszcze 4 inne podmioty związane z sojuszem – podkreślił poseł Jan Szopiński, który od tygodni nie ustępuje w walce o wyszarpywanie jakichkolwiek informacji w tej sprawie. Jak podkreśla chce, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. 

Gawkowski 180523

- Mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Włocławka, Grudziądza chcą usłyszeć, czy o poranku nie obudzą się w miejscu, gdzie przypadkiem wylądowała rakieta i przypadkiem kogoś zabiła. Raz się zdarzył Przewodów i dwie osoby zginęły. Nigdy więcej takich sytuacji – oświadczył poseł Krzysztof Gawkowski

- Niedaleko stąd uderzyła rosyjska rakieta, która przeleciała kilkaset kilometrów nad Polską. I co? Nie ma winnego. Nie ma człowieka honoru, który wstałby przed społeczeństwem i przyznał się, że sprawę zaniedbał i przeprasza za to, co się wydarzyło. Za to PiS szuka winnego. Pan minister Błaszczak, który zapowiadał, że polskie niebo jest bezpieczne, że się mysz nie prześliźnie mówił. Tak było w grudniu, zaledwie kilka dni przed tym jak 6-metrowa rakieta przeleciała przez pół Polski – przypomniał szef KP Lewica. 

bar mleczny 180523

- Minister kłóci się ze swoimi generałami i próbuje na nich zrzucić winę. Domagamy się dymisji ministra Błaszczaka! Panie ministrze czas ucieka, ale dymisja czeka. Zegar dla Pana tyka i wcześniej czy później wyjdzie prawda o meldunkach operacyjnych i jak wyglądał przepływ informacji w MON. Kto Panu uwierzy po tym, co Pan narobił w polskiej armii – stwierdził.  

- Polską armię trzeba rozwijać i wzmacniać, a żołnierze muszą czuć się zaopiekowani – podkreślił. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023