fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica i Koalicja Obywatelska złożą wspólny wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka – oświadczyli podczas konferencji prasowej Krzysztof Gawkowski, przewodniczący KP Lewica oraz Borys Budka, przewodniczący KP Koalicji Obywatelskiej. Szefowie obu klubów zapowiedzieli rozmowy z innymi ugrupowaniami sejmowymi, w celu złożenia przez całą opozycję wspólnego wniosku o dymisję obecnego szefa MON. 

- Nikt nigdy nie będzie bezpieczny w Polsce, dopóki ministrem obrony narodowej będzie pan Mariusz Błaszczak. Kompromitacja, mataczenie, wprowadzanie w błąd oraz brak honoru. Człowiek, który chce zarządzać polską armią to wada nie do przeskoczenia. Minister Błaszczak pokazał wczoraj, że to co potrafi to uciec jako pierwszy z placu boju. Obecny szef MON uciekł z Komisji Obrony Narodowej i pewnie uciekłby, kiedy rozpoczęłaby się wojna. Minister Błaszczak przez cztery miesiące szukał rakiety. W żadnym państwie NATO nie było takich doświadczeń, że ktoś zgubił rakietę. Rosyjska rakieta przeleciała 400 km w głąb Polski, a minister obrony narodowej zwalił winę na generałów. Minister Błaszczak jest hańbą na żołnierskim mundurze i dopóki będzie szefem armii, konflikty będą coraz większe. Polskie wojsko będzie tylko udawało, że ma prawdziwego szefa, a w panu Błaszczaku nie ma nic z lidera. Ponieważ szef wychodzi i bierze odpowiedzialność za wszystko co się wydarzyło w resorcie, w wojsku, czy też wśród żołnierzy. Minister Błaszczak jest dzisiaj pośmiewiskiem społeczno-państwowym i nie umie powiedzieć przepraszam. Tu nie chodzi o dymisję, ale o godność i obronę demokratycznego państwa prawa, które może czuć się zaniepokojone, że szefem armii jest człowiek, który pierwszy schodzi z tonącego statku – mówił Krzysztof Gawkowski, przewodniczący KP Lewica. 

- Wczorajsze zachowanie ministra Błaszczaka, to w jaki sposób uciekł z posiedzenia komisji, na której miał złożyć, zgodnie ze swoimi obowiązkami, wyjaśnienia dotyczące tego co działo się w polskiej przestrzeni powietrznej. To uświadczyło i utwierdziło nas w przekonaniu, że wniosek o wotum nieufności dla Mariusza Błaszczaka jest konieczny. Jeżeli chodzi o cechy, jakimi musi się wykazywać minister obrony narodowej, to są to dwie podstawowe cechy: trzeba mieć honor oraz odwagę. Mariusz Błaszczak atakując polskich oficerów i kłamiąc na ich temat, okazał się być człowiekiem bez odwagi. Nie potrafił wziąć odpowiedzialności za błędy i po prostu stchórzył – oświadczył Borys Budka, przewodniczący KP Koalicja Obywatelska.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023