fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Kilka miesięcy temu mówiłem, że inne partie będą zgłaszać lewicowe postulaty, ponieważ idą wybory, to wtedy wiedziałem, że po wyborach te same partie o nich zapomną. Jedyną siłą, która jest w stanie zagwarantować państwo świeckie, prawa kobiet, bezpieczeństwo mieszkaniowe, krótszy dzień pracy - będzie Lewica. Dlatego też Lewica powinna być w przyszłym rządzie, w co głęboko wierzę.  

Odnosząc się do konkretów prezentowanych w miniony weekend, to zabrakło mi jasnego stwierdzenia, że partie opozycyjne podpiszą pakt sejmowy, że będziemy wspólnie rządzili – Trzecia Droga, Koalicja Obywatelska i my - Lewica.  

Zabrakło mi też deklaracji, którą w naszym imieniu złożył Adrian Zandberg, że żadna z demokratycznych sił nie będzie współtworzyła rządu z Konfederacją. Powtórzę: Lewica w żadnym rządzie nie będzie stała czy siedziała przy Konfederacji. Wszystkie siły demokratyczne przed wyborami powinny to powiedzieć. Konfederacja to brunatna siła, ostatnio stwierdził to sąd. Oni nie uciekną od swoich poglądów i nie nabiorą ludzi.  

Dzisiaj opozycja się cieszy, ponieważ pokazał kolejny sondaż, według którego to opozycja będzie rządziła. Wszystkie te sondaże mają jedną wspólną cechę: wszystkie trzy formacje wchodzą do Sejmu. Wszystkim tym, którzy uważają i mówią bezczelnie i cynicznie, że wystarczy, aby tylko jedna siła weszła do Sejmu, aby móc sprawować władzę, mówię: nie kłamcie. Tylko w momencie, kiedy trzy partie opozycyjne wejdą do Sejmu, to będziemy współrządzili i opozycja będzie rządziła.  

Jedna partia na opozycji nie pokona brunatnej siły i PiS, muszą to zrobić trzy partie. Dlatego głosujcie na Lewicę, ale też pamiętajcie o Trzeciej Drodze i Koalicji Obywatelskiej, ponieważ tylko w tym składzie będziemy współrządzili.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy  
Szczecin, 11 września 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023