fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W Chojnicach zbierałam podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Legalna Aborcja. Bez kompromisów”. Obecnie kobiety boją się zachodzić w ciążę i trafić do szpitala. Boją się, że nikt im nie udzieli pomocy Boją się, że lekarz z klauzulą sumienia, albo szpital z relikwiami jakiegoś świętego nie będzie ratował ich życia! Rozwiązaniem tej sytuacji jest tylko i wyłącznie dostęp do bezpiecznego przerwania ciąży Dość tego! Nie mogą za kobiety decydować panowie z PiS i Konfederacji, księża oraz Julia Przyłębska! To my, kobiety musimy decydować o swoim zdrowiu i życiu. My jesteśmy podmiotami prawa, my jesteśmy osobami, które podejmują decyzje o tym, jak chcemy żyć!  

Pytam się dziś działaczy Konfederacji czy popierają wsadzanie kobiet do więzienia za przerywanie ciąży? A oni kluczą i najchętniej by nie odpowiedzieli. Wszyscy ich posłowie podpisali się pod wnioskiem do TK, który zgotował to piekło kobiet!  

Konfederacja nie zmieniła swoich poglądów. Oni chcą wsadzać kobiety do więzienia za przerywanie ciąży. Ich serdeczna przyjaciółka, kandydatka z ich list do Sejmu, Kaja Godek, złożyła w Sejmie projekt ustawy, który miał przewidywać śledztwo prokuratorskie! Nawet wtedy, kiedy kobieta poroniła! Każde poronienie miało być sprawdzane, czy nie doszło do tego poronienia naturalnie, czy kobieta nie doprowadziła celowo do tego poronienia. To są niebezpieczni ludzie!  

Musimy w Senacie powiększyć naszą przewagę. Ona nie może się opierać na jednym głosie. Musimy mieć 60-65 mandatów pewnych w Senacie i wtedy będziemy spokojni. Ale musimy też mieć silną lewicę w Sejmie! Przestrzegam przed tym, żeby trzecią partią w tym wyścigu nie była Konfederacja. Trzecią partią w tym wyścigu musi być lewica! PiS nie będzie miał z kim stworzyć rządu! Powstanie demokratyczny rząd, który zapewni bezpieczeństwo, zapewni bezpieczeństwo kobiet!  

Anna Górska, kandydatka do Senatu w okręgu 63 
Chojnice, 12 września 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023