fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Ochrona zdrowia powinna być świecka, w szpitalach powinna rządzić nauka, a nie wiara w tego czy innego świętego. Szpital Płocki posiada relikwie, a jak jakaś placówka medyczna posiada relikwie lub posiadanie imienia tego czy innego świętego, powoduje to, że takie szpitale nie dokonują zbiegu medycznego jakim jest aborcja.  

Okazuje się, że szpitale, które posiadają relikwie znajdują się w każdym województwie. W Dolno Śląskim są trzy takie placówki, w Kujawsko-Pomorskim dwie, w województwie lubelskim pięć takich szpitali, w Lubuskim jeden, w Łódzkim trzy, w Małopolskim siedem, na Mazowszu jedenaście placówek posiada relikwie lub nosi imię Jana Pawła II, w Opolskim jeden, na Podkarpaciu jeden, na Podlasiu jeden, w Pomorskim jeden, na Śląsku jeden, w Świętokrzyskim dwa, w Warmińsko-Mazurskim jeden, w Wielkopolsce dwa, w Zachodniopomorskim jeden.  

To jest niewiarygodne, że w XXI wieku ludzie przychodzą do szpitala, a zwłaszcza kobiety i mogą nie otrzymać pomocy w przypadku, kiedy ciąża jest zagrożona lub istnieje potrzeba pomocy z kwestiami kobiecymi.  

Lewica mówi jasno: lekarz, który leczy w szpitalu powinien schować swój światopogląd. Klauzula sumienia powinna zostać zlikwidowana, w tej sprawie złożyliśmy ustawę. Od szpitala oczekujemy pomocy, a nie informacji, iż została podpisana umowa z diecezją, że w tej placówce nie będzie tego czy innego zabiegu. 

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka
Płock, 28 września 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023