fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica wchodząc do demokratycznego rządu, wzięła na siebie współodpowiedzialność za zakończenie głupiej, bezrozumnej i beznadziejnej polskiego rządu z instytucjami Unii Europejskiej. Wyraz tej współodpowiedzialności są projekty ustaw, które wyszły z Ministerstwa Sprawiedliwości, które naprawiają praworządność. Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa została już przyjęta przez parlament. Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym jest dzisiaj procedowana i przez najbliższe tygodnie będziemy nad nią pracować i mam nadzieję bardzo szybko wejdzie w życie.  

Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy udało się odblokować 600 mld zł z UE, pokazaliśmy plan naprawy praworządność. Jako wiceminister odpowiadam za relacje z Unią Europejską, jesteśmy w nieustannym dialogu z Komisją Europejską, czego efektem jest entuzjastyczne przyjęcie 25 lutego polskiego planu naprawy praworządności. 21 maja istnieje szansa, że procedura art. 7, czyli ochrony praworządności, która wisi nad Polską, zostanie zdjęta.  

Lewica w rządzie to także troska o prawa człowieka, o poziom debaty publicznej oraz walka z nienawiścią. W najbliższych tygodniach na Radę Ministrów wpłynie projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który będzie zwalczał mowę nienawiści wobec mniejszości, czy też kobiet. Koniec z nienawiścią i pogardzaniem drugim człowiekiem, tylko dlatego, że nie zgadzamy się z czyimiś poglądami lub stylem życia, który prezentuje.  

Krzysztof Śmiszek, wiceminister sprawiedliwości 
Sejm, 26 kwietnia 2024 r. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023