fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica
Płocki Marsz Równości. Lewica proponuje Pakiet Przeciwko Przemocy

Ulicami Płocka przeszedł pierwszy Marsz Równości, liczące kilka tysięcy osób zgromadzenie manifestowało w imieniu tolerancji, bezpieczeństwa oraz równych praw dla wszystkich obywateli i obywatelek naszego kraju. Wśród uczestników Marszu można było spotkać wielu działaczy Lewicy: min. Włodzimierza Czarzastego, Marcelinę Zawiszę, czy też Roberta Biedronia.

Tuż przed rozpoczęciem Marszu Równości, odbyła się konferencja prasowa Lewicy, na której zaprezentowano pięciopunktowy Pakiet Przeciwko Przemocy. – Lewica jest dziś w Płocku, bo zawsze będziemy stać solidarnie z tymi, w których kierunku lecą wyzwiska i kamienie. Stoimy ramię w ramię z tymi, którzy są poniżani – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Robert Biedroń.

– Mamy swoje doświadczenia po Białymstoku, uważamy, iż powinniśmy być we wszystkicj miejscach gdzie organizowane są Marsze Równości, co więcej w wielu miejscach je współorganizujemy. Jesteśmy za otwartością i przeciwko przemocy. Jesteśmy tu po to, aby być z ludźmi, którzy kochają być ze sobą razem – oświadczył w Płocku Włodzimierz Czarzasty.

– O szacunku, tolerancji i godności trzeba uczyć od najmłodszych lat. To odczłowieczenie i dehumanizowanie prowadzi do ludobójstwa – oceniła Marcelina Zawisza. – Nie możemy na to pozwolić! – dodała.

Pakiet Przeciwko Przemocy:

 1. Edukacja antyprzemocowa w szkołach

2. Szersza ochrona prawna przed nienawiścią

3. Obowiązek czyszczenia portali z hejtu

4. Szkolenia antyprzemocowe

5. Natychmiastowa izolacja sprawcy przemocy domowej

Pakiet Przeciwko Przemocy 10.08.2019

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl