fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica
Idziemy wspólnie do wyborów pod szyldem Lewica!

– Udało się! Po wielu perturbacjach, ale udało się. Zwyciężymy, ponieważ będziemy jednością i idąc do wyborów wspólnie – rozpoczęła konferencję prasową „Lewicy” Anna-Maria Żukowska. Podczas spotkania z dziennikarzami liderzy SLD, Wiosny oraz Lewicy Razem ogłosili, iż wystartują wspólnie w ramach Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej i będą się posługiwać szyldem „Lewica”.

Adrian Zandberg podczas konferencji prasowej powiedział:

Zaprosiliśmy państwa dzisiaj, aby zaprezentować szyld, pod którym lista lewicy pójdzie do wyborów parlamentarnych. Szyld ten znajdzie się na bilbordach, czy też na ulotkach wyborczych. Co ważne ten znak graficzny został zarejestrowany i znajdzie się na kartach wyborczych, które wyborcy i wyborczynie znajdą w lokalach podczas październikowych wyborów, kiedy pójdą zagłosować.

Idziemy do przodu. Organy statutowe naszych partii podjęły decyzje, które pozwalają nam wystartować we wspólnej formule, na wspólnej i jednej lewicowej liście. Będzie jedna lista na lewo od Platformy Obywatelskiej. Dotrzymaliśmy słowa danego wyborcom. Jesteśmy przekonani, że ta lista walczy o bardzo silną reprezentację lewicy w parlamencie. Widzimy to i czujemy na ulicach, nawet tuż przed tą konferencją byliliśmy wielokrotnie zatrzymywani przed tą konferencją przez przechodniów, którzy mówili, iż czekali na to. Czekali na to, aby móc ze spokojem zagłosować na lewicę, że będą mieli pewność, iż lewicowe posłanki i posłowie będą w nowym parlamencie. My to już wiemy, ale od Państwa głosów będzie zależało jak silna będzie reprezentacja ta reprezentacja będzie silna w nowym Sejmie.

Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej powiedział:

Jesteśmy razem, bez względu na to czy wiatr wieje w oczy, czy piasek jest sypany w tryby, czy też sąd działa powoli. Bez względu na to co się będzie działo, nikt tego nie rozwali.

W sprawie sądu, procedura wciąż trwa. W gronie trzech partii podjęliśmy decyzję, że jeżeli sąd wpisze do rejestru to o co w gronie naszy formacji uzgodniliśmy, to natychmiast uzupełnimy nasz wpis do Państwowej Komisji Wyborczej. Obecnie prosty wpis do rejestru trwa już dwa tygodnie, proszę, aby nie trwało to 5 miesięcy. Wczorajsza rejestracja komitetu SLD, jest wynikiem tego, iż są 3 tygodnie do zarejstrowania list, a więc i 3 tygodnie na zebranie podpisów. My zbierzemy podpisy bez problemu, w przeciągu tygodnia, może nawet 2 dni, ale nie damy rady tego zrobić w przeciągu jednego dnia. Dlatego zarejestrowaliśmy komitet, ze względów technicznych.

Dziś prezentujemy logo polskiej lewicy. Dziś już wiemy, że to jest logo, pod którym będziemy zbierali podpisy, występowali w telewizji, czy też będziemy badani jeżeli chodzi o pracowanie badawcze. Bez względu na to co sąd zrobi, idziemy zjednoczeni, razem, wspólnie pod szyldem: „Lewica”.

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji powiedział:

Lewica się jednoczy, ponieważ jest mądra i ma wspólne cele – zwycięstwo w wyborach parlamentarnych 2019 r. Logo „Lewicy” to przeświadczenie, iż możemy być razem. Nic nas nie pokłuci, a kolejne problemy nas wzmacniają. Umiemy wyciągac wnioski z przeszłości i pozytywnie patrzymy na przyszłość. Już wczoraj zaczęliśy zbierać podpisy w 41 okręgach wyborczych, zaplanowaliśmy kalendarz działań, które będziemy podejmowali. Do końca sierpnia chcemy mieć zarejestrowane listy wyborcze we wszystkich okręgach. Listy, które przedstawimy będą parytetowe, znajdą się na ich kandydatki i kandydaci ze świata nauki, mediów, samorządowców, przedsiębiorców, ale i studentów. Będą to listy bogate mądrością. Wiosna, Razem i SLD to partie, które z przeszłości wyciągnęły wiosek na przyszłość - „Lewicę”.

Anna-Maria Żukowska podczas konferencji powiedziała:

Znak „Lewica” jest już zarejestrowany i korzysta z ochrony prawnej wizerunku, jest również zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą i będziemy się nim posługiwali w kampanii. Przypomnę, iż pełnomocnikiem komitetu jest pani Marcelina Zawisza z Lewicy Razem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl