Obchody Narodowego Święta Niepodległości
W 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości stołeczna degacja Lewicy złożyła wieńce pod Bramą Straceń na stokach warszawskiej Cytadeli, pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego oraz przy Placu Grzybowskim w Warszawie, gdzie 13 listopada 1904 r. Polska Partia Socjalistyczna zorganizowała demonstrację, w czasie której doszło do starć z rosyjską policją i wojskiem. Wydarzenia te były pierwszym, od czasu Powstania Styczniowego, zbrojnym wystąpieniem polskiej organizacji przeciwko władzy carskiej.
W całym kraju reprezentantki i reprezentanci Lewicy składali wieńce pod pomnikami oraz tablicami upamiętniającymi ludzi oraz wydarzenia, które związane są z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r.



Lewica W mediach
Magda Zdyra
Forum / TVP Info
Andrzej Szejna
7 Dzień Tygodnia / Radio ZET
Joanna Wicha
Śniadanie Rymanowskiego / Polsat News
Joanna Scheuring-Wielgus
Kawa na Ławę / TVN24
Magda Zdyra
Start Tygodnia / RDC
Katarzyna Kotula
Gość Poranka/TVP INFO
Wojciech Konieczny
Wybory w Toku / TOK FM
Dariusz Wieczorek
7 Dzień Tygodnia / Radio ZET
Robert Biedroń
Kawa na Ławę / TVN24
