Strefa Gazy. Gosek-Piopołek: Nie możemy dłużej milczeć w obliczu ludobójstwa
Zabronione jest stosowanie przeciwko osobom cywilnym głodu, jako metody prowadzenia wojny. To art. 54 protokołów dodatkowych Konwencji Genewskiej. Prawo to jest dzisiaj łamane w Strefie Gazy.
Dlatego do Gazy płynie dzisiaj największa cywilna misja humanitarna w historii – Gaza Sumund Flotylla. Setki osób z ponad 40 krajów płyną chcąc przełamać nielegalną blokadę Gazy i dostarczyć żywność głodującym Palestyńczykom.
Są wśród nich Polacy i płynie też nasz kolega z Sejmu poseł Franciszek Sterczewski.
Rząd Izraela wielokrotnie groził flotylli, a dziś w nocy w porcie w Tunisie jeden ze statków został podpalony.
Panie ministrze Sikorski, czas na działanie i gwarancje ochrony polskiej załogi flotylli oraz polską reakcję na zbrodnie Izraela. Nie możemy dłużej stać bezczynnie i milczeć w obliczu ludobójstwa.
Historia nam tego nie zapomni.
Daria Gosek-Popiołek, posłanka
Sejm, 9 września 2025 r.
Lewica W mediach
Robert Biedroń
7 Dzień Tygodnia / Radio ZET
Paulina Piechna-Wieckiewicz
Woronicza 17 / TVP Info
Sebastian Gajewski
Śniadanie Rymanowskiego / Polsat News
Krzysztof Śmiszek
Kawa na Ławę/ TVN24
Robert Biedroń
Fakty po faktach / TVN24
Robert Biedroń
Gość Poranka / TVP Info
Katarzyna Kotula
News Michalskiego/TVN24+
Włodzimierz Czarzasty
Debata Gozdyry / Polsat News
Tomasz Trela
Woronicza 17 / TVP Info
Dariusz Wieczorek
Kawa na Ławę/ TVN24
Włodzimierz Czarzasty
Pytanie Dnia / TVP Info
Krzysztof Śmiszek
Woronicza 17 / TVP Info
Tomasz Lewandowski
Śniadanie Rymanowskiego / Polsat News
