fbpx
Łączy nas przyszłość!


Wolność, Współpraca, Wspólnota

Aktualności

Lewica

Wrocławianka, ekspertka szkolnictwa, edukacji i polityki oświatowej, działaczka społeczna i nauczycielka akademicka. Pracowała w Instytucie Badań Edukacyjnych, wykładała na Uniwersytecie Wrocławskim i w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Zakładała przedszkola terenach wiejskich Dolnego Śląska.

Działa na rzecz dobrej, świeckiej edukacji publicznej. Przeciwniczka reformy edukacji wprowadzonej przez PiS i finansowania lekcji religii ze środków publicznych. Zwolenniczka demokracji w szkole i wzmacniania samorządności uczniów i uczennic.  

Współpracowała z ZNP, organizowała demonstracje wsparcia dla strajkujących nauczycieli. Jest liderką inicjatywy "Wrocław wspiera nauczycieli".

Agnieszka od lat angażuje się w walkę o prawa kobiet. Była jedną z liderek Czarnego Protestu przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Za swoją działalność na rzecz kobiet uhonorowana nagrodą “100 Global Thinkers” amerykańskiego magazynu "Foreign Policy". Deklaruje, że jako posłanka zgłosi ustawę o dostępie do bezpiecznej aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży.

Komisja do Spraw Unii Europejskiej
Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży

Prezydium Klub Poselski Lewica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem

Lewica w mediach społecznościowych

Zobacz więcej

Zobacz więcej

2023

Lewica w mediach

Dalej
Wstecz
Grudzień 2023