fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Bezpartyjna, filolożka, przedsiębiorczyni, aktywistka, społeczniczka, feministka. Absolwentka 27 Szkoły Liderów Politycznych. Uważa, że wszystko jest polityczne, kiedy jest się kobietą.

Nauczycielka z ponad 20 letnim stażem pracy we własnej szkole językowej. Współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi środowiskami prokobiecymi w Polsce. Liderka grupy ds. aborcji w ramach Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem. Jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz Gryfińskiego Strajku Kobiet. Organizatorka protestów, happeningów, debat i innych wydarzeń związanych z obroną praw człowieka, praw kobiet i ofiar pedofilii w Kościele.

Współzałożycielka Komitetu Społecznego „Jesteśmy”, zabiegającego o wprowadzenie i stosowanie w Polsce Konwencji ONZ dotyczącej Osób z Niepełnosprawnościami.

Specjalistka prawa polskiego i międzynarodowego z zakresu praw reprodukcyjnych, interesuje się sposobami działania ruchów anty-choice oraz aborcją z przyczyn medycznych. Uczestniczka Ogólnopolskich i Regionalnych Kongresów Kobiet oraz warsztatów i szkoleń dotyczących praw kobiet i praw człowieka. 

Bezpartyjna kandydatka w wyborach do Europarlamentu 2019.

W Sejmie za 4 priorytetowe obszary swojego działania uznaje nowoczesną edukację, politykę społeczną (w tym wsparcie dla rodzin, osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin osób z niepełnosprawnościami), prawa kobiet oraz świeckie państwo.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023