fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica
Gabriela Morawska-Stanecka

Prawniczka, adwokatka. Członkini Zespołu do spraw Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Koła Przyjaciół Czworonogów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach (w latach 2017-2018 Przewodnicząca Koła). Pełnomocniczka stowarzyszenia Kongres Kobiet w Katowicach. Członkini Zarządu Krajowego, Wiceprezeska do spraw Prawno-Legislacyjnych partii Wiosna Roberta Biedronia od 19 listopada 2018 r.

Prowadzi edukację prawną w szkołach od 2005 roku. Aktywnie uczestniczy w Tygodniu Konstytucyjnym organizowanym corocznie przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Zajmuje się pro bono obroną osób, które są pociągane do odpowiedzialności z tytułu działalności opozycyjnej np. osób blokujących manifestacje nacjonalistów. Od 2017 r. uczestniczy również w organizowaniu łańcuchów światła w sprzeciwie wobec demontowania polskich sądów i wymiaru sprawiedliwości, oraz w organizowaniu "czarnych protestów" kobiet. Od 11 lat zajmuje się takżę prawem medycznym - ukończyła studia podyplomowe w tym zakresie oraz prowadzi Kancelarię Prawa Medycznego.

Najważniejsze obszary zainteresowań i działalności to praworządność, wymiar sprawiedliwości, prawa kobiet, prawo medyczne.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl