fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Polska ma niezwykle słabą pozycję podczas negocjacji w sprawie nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej. W celu ratowania funduszy dla Polski, Robert Biedroń odbędzie szereg spotkań z premierami min. Hiszpanii, Portugalii oraz Finlandii, a także z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

Stanisław Ciosek, wieloletni doradca ds. międzynarodowych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, od dziś będzie pełnił tę samą funkcję w sztabie Roberta Biedronia. 

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

Polska nie jest przy stole negocjacyjnym w sprawie budżetu Unii Europejskiej, jesteśmy w tej sprawie osamotnionym graczem. Tak słabego budżetu jak dzisiaj, nasz kraj nie miał nigdy. Przyjąłem zaproszenie od szefów rządów państw europejskich. W Brukseli będę prowadził rozmowy z premierami krajów i z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem w celu uratowania budżetu i funduszy Polski. Odbędę szereg spotkań, m.in. z przywódcami Hiszpanii, Portugalii, Finlandii.  

Za decyzje rządu PiS – za nieprzestrzeganie praworządności, za odejście od wspólnej polityki klimatycznej – przyjdzie nam, Polkom i Polakom, zapłacić realną cenę w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej.  

Wszystkie ręce na pokład. Będę aktywnie uczestniczył w zebraniach. Rząd PiS nas zawiódł. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023