fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Czas najwyższy, aby państwo polskie uznało śląski za język regionalny, ponad pół miliona osób w Polsce deklaruje posługiwanie się tym językiem. Lewica wspólnie z Koalicją Obywatelską oraz Polskim Stronnictwem Ludowym złoży projekt ustawy o języku śląskim i uznania go za język regionalny. 

Łukasz Kohut podczas konferencji prasowej powiedział: 

Grzeczni już byliśmy, domagamy się, aby ślonsko godka zostanie wreszcie uznana za język regionalny. Domagamy się również edukacji regionalnej, chcemy uczyć się o Śląsku, ale też o innych regionach. Tylko wielokulturowa Polska może być wielka". Domagamy się prawdy o Tragedii Górnośląskiej, o tym co wydarzyło się na ziemiach śląskich od 1945 do 1948 r.  

Maciej Kopiec podczas konferencji prasowej powiedział: 

Język śląski to jest język naszych ojców, dziadków, nasz i naszych dzieci. Najwyższy czas, aby tę piękną odmienność uznać za coś wartościowego, za coś co łączy a nie dzieli.  

Wanda Nowicka podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Gorąco popieram projekt ustawy, aby język śląski został uznany za regionalny.  

Maciej Konieczny podczas konferencji prasowej powiedział: 

Czas najwyższy, aby państwo polskie uznało śląski za język regionalny, ponad pół miliona osób w Polsce deklaruje posługiwanie się tym językiem. Nie spoczniemy, nim język śląski nie zostanie uznany za regionalny.   

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023