fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Wyjątkowa, wiosenna energia towarzyszyła nam w czasie zjazdu 525 Komitetów Biedronia, które powstały w całej Polsce oraz na świecie, w tym w Tokio, czy też Sydney. - Mamy jeden cel, skończyć z Polską pogardy i stworzyć Polskę godności! Czas na zmianę! Idziemy wspólnie po Polskę godności - mówił Robert Biedroń.

Uczciliśmy też pamięć działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej, to dzięki jej staraniom rozpoczęto zorganizowaną walkę z dziką reprywatyzacją. Walkę, która pomimo zmieniających się ekip rządzących wciąż pozostaje niezakończona. W tym samym czasie prezydent Andrzej Duda brał udział w uroczystościach związanych z Narodowym Dniem „Żołnierzy Wyklętych”, jego prezydenturę skrytykował Włodzimierz Czarzasty - Oskarżam pana twardo i mocno, że pozwala pan na traktowanie Konstytucji RP jak szmaty, którą można wytrzeć każde świństwo władzy... Jest pan najgorszym prezydentem w historii Polski - mówił wicemarszałek Sejmu.

Robert Biedroń podczas konwencji powiedział:

Mamy jeden cel, skończyć z Polską pogardy i stworzyć Polskę godności! Czas na zmianę! Idziemy wspólnie po Polskę godności. Po Polskę dobrych szkół i szpitali oraz żłobków niedaleko miejsca zamieszkania. Po Polskę emerytur pozwalających opłacić rachunki i wykupić leki, tanich mieszkań na wynajem oraz świeckiego państwa, którego władza nie klęka przed klerem. Od 15 lat mamy do czynienia z bardziej lub mniej konserwatywną prawicą, od 15 lat wymieniają się władzą, a ludzie, jak muszą wychodzić w obronie mieszkań, tak nadal wychodzą, lekarze, tak jak wychodzili strajkując przez te 15 lat, nadal wychodzą strajkować. Jest taka siła polityczna w Polsce, która jest stała w swoich wartościach, poglądach i programie. To jest Lewica! Mamy jeden cel, skończyć z Polską pogardy i stworzyć Polskę godności! Czas na zmianę!

Musimy doprowadzić do tego, żeby leki w Polsce były za pięć złotych, bo wtedy będzie stać na nie każdego emeryta i każda emerytkę, każdego chorego i każdą chorującą. Przywracanie godności milionom młodych ludzi, to stworzenie wielkiego program budowy miliona tanich mieszkań na wynajem". Do 2035 roku musimy odejść od węgla i Polska musi być wolna od smogu. Wprowadzimy gwarantowaną emeryturę w wysokości 1600 złotych, zniesiemy jej opodatkowanie i przywrócimy godność emerytom.

Lewica w końcu sprawi, że Polki będą miały takie same prawa, jak Francuzki, Belgijki, czy Szwedki. Wprowadzimy w końcu i nareszcie coś, co przez lata nazywane było piekłem kobiet, w końcu i nareszcie kobiety będą mogły decydować o swoim życiu, o swoim ciele i o swoim zdrowiu. Wprowadzimy prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia. Od lat mamy do czynienia z piekłem kobiet. Kobieta powinna, w końcu i nareszcie, móc decydować o swoim ciele i zdrowiu!

Adrian Zandberg podczas konwencji powiedział:

Program Roberta Biedronia to program Polski godności, to wyższe emerytury, to tanie mieszkania na wynajem, to nowe połączenia kolejowe. To jest Polska przyszłości! Jest w Polsce taka prawica, która daje przywileje Kulczykom i jest prawica, która daje przywileje Rydzykom. Czas, byśmy stali się nowoczesnym państwem dobrobytu. Potrzebujemy Prezydenta RP, który wyjdzie z inicjatywą programu budowania mieszkań na wynajem. Takim prezydentem może być tylko Robert Biedroń!

Włodzimierz Czarzasty podczas konwencji powiedział:

Panie prezydencie, pozwala Pan na świństwa, które dzieją się w Polsce. Nie potępia Pan pokazywania materiałów operacyjnych, przygotowywanych na ludzi niewinnych.
Panie Prezydencie, oskarżam Pana o skłócenie narodu! Oskarżam Pana o akceptacje walk służb państwowych, o walki ABW z CBA i NIK.

Oskarżam Pana twardo i mocno o to, że pozwala Pan na traktowanie Konstytucji naszego kraju jak szmaty, którą wygodnie jest wytrzeć każde świństwo zrobione przez dzisiejsza władzę, oskarżam Pana o to!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023