fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Podczas wspólnej konferencji prasowej Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta oraz przedstawicieli OPZZ, zaprezentowany został projekt ustawy, według którego emerytury stażowe były wypłacane kobietom po 55. roku życia i mężczyznom po 60. roku życia, świadczenie to powinno być powiązane z emeryturą minimalną w wysokości 1600 zł netto. Składamy ten projekt pod obrady Sejmu w imieniu Lewicy, Roberta Biedronia oraz OPZZ. Liczymy, że otrzyma on poparcie nie tylko większości parlamentarnej, ale i pozostałych kandydatów na urząd prezydenta RP.

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

Dzisiaj wychodzimy z ważną inicjatywą emerytur stażowych. Będą one wypłacane po 35 latach pracy i osiągnięciu wieku 55 lat dla kobiet oraz po 40 latach pracy i osiągnięciu wieku 60 lat dla mężczyzn. Emerytury stażowe doprowadzą do tego, że wiele osób, szczególnie wykonujących trudne zawody fizyczne, będzie miało gwarancję przejścia w odpowiednim czasie na wypracowaną, na godnie zarobioną emeryturę.  

Ale żeby te emerytury naprawdę były godne, to trzeba je powiązać z drugim ważnym punktem naszego projektu, czyli emeryturą minimalną. Proponujemy minimalną emeryturę, która będzie gwarantowała godne życie - 1600 zł na rękę oraz rentę w wysokości 1200 zł na rękę. To jest minimum, które pozwoli na poczucie sprawiedliwości społecznej emerytom i rencistom. To moment, w którym ludzie mogą mieć poczucie, że ich przyszłość jest w dobrych rękach. Lewica zawsze była blisko związków zawodowych i ludzi pracy  

Apeluję do pozostałych kontrkandydatów w wyborach prezydenckich, aby ten projekt Lewicy poparli.

Przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Pieniądze, z których wypłacane są emerytury są nasze! Pochodzą z naszych wpłat i to my mamy prawo decydować, kiedy z nich skorzystamy! 

Pamiętajmy - emerytura to pieniądze wpłacone przez pracownicę lub pracownika podzielone przez średni wiek dalszego życia. Emerytura stażowanie generuje żadnych kosztów. Co najwyżej może przyśpieszyć wypłatę z systemu emerytalnego. Ten projekt od 10 lat jest oczekiwany przez pracowników.   

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023