fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie poświęcone kryzysowi związanemu z koronawirusem, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. Od najbliższego poniedziałku każdy z klubów parlamentarnych będzie otrzymywać biuletyn informacyjny. Cyklicznie będą się też odbywały takie spotkania jak dzisiaj, na których będzie można na bieżąco wymieniać się uwagami i informacjami. Lewica deklaruje pełną gotowość do współpracy z rządem w sprawie walki z koronawirusem

Marcelina Zawisza podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Nie usłyszeliśmy wiele więcej od tego, co Ministerstwo Zdrowia przekazywało wcześniej opinii publicznej. Dla nas istotna była możliwość zadania pytań na tematy, na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, czy też podczas Komisji Zdrowia. 

W imieniu Lewicy zadeklarowaliśmy pomoc oraz do tego, iż nie podejmiemy działań, które będą przyczyniać się do siania paniki. 

Wiesław Szczepański podczas konferencji prasowej powiedział: 

Lewica deklaruje pełną gotowość do współpracy z rządem w sprawie walki z koronawirusem.  

18 marca odbędzie się posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, które przyjmie sprawozdanie odnośnie ustawy o zarządzaniu kryzysowym. 24 marca zwołam posiedzenie tejże komisji, podczas którego zajmiemy się ustawą o powiadamianiu ratunkowym. Wszystko po to, aby te dwie ustawy zostały przyjęte na marcowym posiedzeniu Sejmu.  

Podczas spotkania, poprosiliśmy premiera, aby jak najszybciej przesłał projekt ustawy o ochronie ludności. Wskazywaliśmy również na kwestie przedsiębiorców oraz firm takich jak Poczta Polska, ponieważ zaczynają się problemy z dostarczaniem przesyłek, np. wezwań sądowych. Co będzie z osobą, która jest objęta kwarantanną i nie będzie można mu dostarczyć przesyłki z sądu? Z drugiej strony mówimy o karach dla Poczty Polskiej, które może otrzymać, ponieważ nie dostarczyła przesyłek w terminie. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował rozważenie zmiany ustawy w tej sprawie.  

Usłyszeliśmy również deklarację, iż po szkołach wszystkie posterunki Policji zostaną wyposażone w środki dezynfekujące.  

Jeżeli nie wystarczy środków finansowych z rezerwy w wysokości 1,3 mld zł, to rząd wypuści obligacje w celu sfinansowania nowych potrzeb, które są szacowane na kilka miliardów złotych. Zdrowie nie ma ceny! 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023