fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Robert Biedroń apelujedo prymasa Polski abp Wojciecha Polaka oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, o natychmiastowe zawieszenie organizowania mszy świętych,  eksperci uznają̨ to za stosowne. W obliczu epidemii wielu wiernych Kościoła będzie szukać pocieszenia w swojej wierze. Musimy im również zapewnić bezpieczeństwo.

Swoboda praktyk religijnych jest jednym z najważniejszych praw człowieka, ale dziś́ najważniejsze jest zdrowie wszystkich Polek i Polaków. Na decyzję o zawieszeniu mszy zdecydował się̨ Episkopat włoski. Kościół w Polsce powinien iść́ za jego przykładem. Dlatego wzywam arcybiskupa Gądeckiego i prymasa Polaka do wzięcia odpowiedzialności za wiernych. Musimy wspólnie walczyć z pandemią.

Robert Bideroń podczas konferencji powiedział:

Środową decyzją rządu zamykane są szkoły, przedszkola, uczelnie, urzędy, czy też instytucje kultury. W związku z tym chciałbym zaapelować do hierarchów Kościoła katolickiego, żeby postąpili podobnie jak Kościół we Włoszech, czy też na Słowacji. Polski Kościół katolicki także powinien zrozumieć, że same apele o stosowanie higieny, czy podzielenie mszy na kilka dziennie, nie rozwiązuje tego problemu. 

W obliczu epidemii wielu wiernych Kościoła będzie szukać pocieszenia w swojej wierze i wielu z nich będzie uczestniczyć w niedzielnych mszach. Musimy im również zapewnić bezpieczeństwo. Kościół odgrywa dużą rolę w życiu Polaków. W związku z tym mam apel do pana prymasa Polski abp Wojciecha Polaka oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, o natychmiastowe zawieszenie organizowania mszy świętych, które podobnie jak wszystkie inne zgromadzenia narażają wiernych na zarażenie się koronawirusem. 

Same apele o to, żeby myć ręce, nie stosować wody święconej czy przyjmować inaczej komunię, to za mało. Można za pomocą transmisji radiowych czy telewizyjnych, internetowych, modlić się, być w tej wspólnocie, nie trzeba narażać innych na to niebezpieczeństwo. wzywam arcybiskupa Gądeckiego i prymasa Polaka do wzięcia odpowiedzialności za wiernych. Musimy wspólnie walczyć z pandemią. 

list120320

 

list120320a

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023