fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W domach pomocy społecznej sytuacja jest dramatyczna. Lawinowo rośnie liczba zakażeń i zgonów. Apelujemy, żeby rządzący wzięli się do roboty, a nie rozpętywali kolejne wojny światopoglądowe. Mam pięciopunktowy plan poprawy tej sytuacji. 

Po pierwsze apeluję do wojewodów o przeprowadzenie kontroli sytuacji. Skandalem jest, że rządzący dopuszczają do tego, że dochodzi do takich dramatów. 

Po drugie domagam się zwiększenia dotacji dla DPS. Obecne dramaty to efekt długoletnich zaniedbań, które teraz, w dramatycznej sytuacji pandemii koronawirusa, musimy rozwiązać. Skandalem jest, że wciąż nie ma jednolitych standardów sanitarnych w domach pomocy społecznej na czas pandemii. Dlatego mój trzeci punkt to apel do ministra zdrowia o rozporządzenie z takimi standardami. 

Po czwarte, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pensjonariuszom i pracownikom DPS, konieczne jest przeprowadzanie regularnych, cotygodniowych testów na koronawirusa

Po piąte, w domach opieki społecznej brakuje odpowiednich środków sanitarnych na zabezpieczenie przed pandemią. Dlatego domagam się zagwarantowania odpowiedniej liczby maseczek, kombinezonów i odpowiedniej ilości płynu odkażającego. 

Rząd przedstawił piękną prezentację z planem odmrażania gospodarki, ale zniesienie zakazu wstępu do lasów i parków nie ma z tym nic wspólnego. Podobnie jak odmrażanie kościołów, chyba że ktoś prowadzi tam biznes. Wczoraj zobaczyliśmy ładną prezentację, ale jak zwykle nie usłyszeliśmy konkretnych dat. Oczekuję, że premier Morawiecki przedstawi prawdziwy plan, taki jak przedstawiły władze w Czechach czy innych krajach. 

Składam dziś wniosek do PKW, ten wniosek dotyczy sytuacji skandalicznej, sytuacji, która miała miejsce w kwietniu tego roku, czyli tym miesiącu, kiedy to minister rolnictwa przesłał 1,3 mln listów do osób pobierających KRUS, wraz z promocją jednego z kandydatów na prezydenta. Oczywiście nie muszę państwu mówić kogo. W tym liście promowany jest prezydent Andrzej Duda. Są specjalne podziękowania i dla prezydenta, i ze strony prezydenta, czyli kandydata w tych wyborach. To jest oczywiście jawna agitacja wyborcza. To, co zrobił minister rolnictwa jest jawnym naruszeniem Kodeksu wyborczego. Ciekaw jestem i pytam pana przewodniczącego czy komitet pana prezydenta Dudy zapłacił za tę promocję?

Mam też pytanie do prezydenta Dudy. Czy w pakietach do głosowania otrzymamy od pana list? Może wypełni pan nam od razu karty do głosowania? Poprę rezolucję Parlamentu Europejskiego krytykującą Polskę za łamanie norm demokratycznych. UE zwraca uwagę, że ten sposób przeprowadzania głosowania jest nie fair. I w takiej sytuacji trzeba głosować za demokracją.  

Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP 

Biedron170420

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023