fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Dzisiaj prokuratura Ziobry ukręciła głowę śledztwu prokuratury w Warszawie w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa Polek i Polaków. Wiemy, dlaczego Zbigniew Ziobro został Prokuratorem Generalnym - został nim po to, żeby być wiernym sługą swojego pana Jarosława Kaczyńskiego. To zbliża nas do Rosji, gdzie prokuratura działa na zlecenie polityczne. Poczta Polska domaga się od samorządowców dostępu do danych osobowych Polek i Polaków - bez żadnej gwarancji, że one nie wyciekną. A przecież prywatność jest chroniona przez Konstytucję! Gdzie jest urząd chroniący nasze dane osobowe? Państwo nie może kuglować bezpieczeństwem naszych danych osobowych. Dlatego jako były samorządowiec apeluję - nie przekazujcie tych danych Poczcie Polskiej. 

Ten rząd, ta władza prąc do tych wyborów próbuje przejąć nasze dane. A jaką my mamy gwarancje, że te dane nie zostaną sprzedane np. telemarketerom albo nie wyciekną do obcego wywiadu? Dzisiaj każdy wywiad na świecie bije brawo i cieszy się, że polski, głupi rząd próbuje w ten sposób wydobywać te dane i ujawniać je.

Państwo nie może handlować naszym danymi, państwo nie może kuglować naszym bezpieczeństwem życia prywatnego idąc po trupach do urn wyborczych. Dlatego apeluję do wszystkich kolegów i koleżanek jako były samorządowiec, prezydent miasta: nie przekazujcie tych informacji, składajcie doniesienia do prokuratury. Jestem do waszej dyspozycji, moi prawnicy są do dyspozycji tych samorządowców, którzy chcą powiadomić prokuratury o nielegalnej próbie pozyskiwania danych, bo nie wiemy, co z tymi danymi się stanie, bo nie wiemy, czy nie wpadną zaraz w ręce Putina, a to będzie najpiękniejszy prezent, jaki można Putinowi złożyć.

Wspieram strajk pracowników przygranicznych. Oni protestują, bo nie mają źródła dochodu a ich rodziny zostały po drugiej stronie granicy. Co z tego, że premier Morawiecki otworzył lasy, skoro nie otworzył miejsc pracy? 

Instrukcja doTarczy Antykryzysowej to kilkaset stron, gąszcz przepisów, przez których normalni ludzie nie przebrną. To nie jest realna pomoc. Lewica ma jasną propozycję dla przedsiębiorców. Po pierwsze, utrzymanie miejsc pracy - dopłaty 75% do pensji. Po drugie, pilne uruchomienie w funduszu grantowego. Po trzecie, zawieszenie podatków i składek ZUS na 6 miesięcy. Po czwarte, dopłaty do kosztów stałych. Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński łamali prawa człowieka i Konstytucję, a teraz chcą łamać kręgosłupy moralne. Ale są ludzie niezłomni i pani prokurator Wrzosek jest tego przykładem i nie poddają się tej presji. Kaczyński wykorzystuje podziały społeczne i ubóstwo po to, żeby zbijać kapitał polityczny. Zamiast pomagać tym, którzy faktycznie tej pomocy potrzebują, ten rząd zajmuje się wyborami i walką o stołki. Na opozycji są tacy, którzy wciąż chcą walczyć z Kaczyńskim, którzy nie zgadzają się na łamanie Konstytucji. To Lewica. Nie po to Lewica dała Konstytucję, żeby pod dyktando Kaczyńskiego i Gowina ją teraz zmieniać. 

Zawsze będziemy stali po stronie pracowników Poczty Polskiej i związków zawodowych pocztowców. Będziemy wsłuchiwać się w ich głos, a nie w głos Kaczyńskiego. Wiedząc, że PiS prze do wyborów, opozycja musi domagać się ochrony samorządowców i Poczty Polskiej.  

Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023