fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Premier Morawiecki zapowiedział dziś możliwość ponownego otwarcia żłobków i przedszkoli od 6 maja. Przywrócenie opieki dziennej to ważna potrzeba wielu rodziców - ale każdy powrót: do przedszkola, do szkoły czy do pracy musi być przede wszystkim BEZPIECZNY. Dlatego skierowałam do premiera, wraz z posłami i posłankami Lewicy, interpelację z następującymi pytaniami o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci i pracowników żłobków i przedszkoli w czasie epidemii:

  • Jakie zasady bezpieczeństwa rząd zamierza nałożyć na otwarte żłobki i przedszkola, aby uniknąć ryzyka powstania nowych ognisk zakażenia i nie powtórzyć sytuacji, która ma miejsce w wielu Domach Opieki Społecznej?
  • W jaki sposób w żłobkach i przedszkolach będą respektowane zasady tj. zasłanianie nosa i ust, czy utrzymywanie odpowiedniego dystansu społecznego?
  • Czy rząd zapewni dzieciom i pracownikom w żłobkach i przedszkolach odpowiednie artykuły ochronne tj. maseczki, czy żele antyseptyczne?
  • W jaki sposób i z jaką częstotliwością rząd zamierza kontrolować przestrzeganie norm sanitarnych w poszczególnych placówkach?
  • W jaki sposób rząd zamierza zabezpieczyć dzieci i pracowników żłobków i przedszkoli przed zakażeniem?
  • Czy pracownicy żłobków i przedszkoli będą regularnie testowani na obecność wirusa SARS-CoV-2?

Panie Premierze, dzieci, rodzice i pracownicy czekają na odpowiedź i konkrety!

Agnieszka-Dziemianowicz Bąk, posłanka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023