fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica
Zwracamy się do – lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, pracowników handlu, pracowników opieki społecznej, do listonoszy – z ogromnym wyrazem wdzięczności. Podziękowania płyną nie tylko od posłanek i posłów Lewicy, ale całego społeczeństwa. Nie słuchajcie rządu, nie słuchajcie tych haniebnych słów. Społeczeństwo stoi za Wami murem i widzi, że pracujecie podwójnie i potrójnie, ponieważ swojej pracy nie wykonała partia rządząca, która miała kilka miesięcy na przygotowanie państwa na drugą falę koronawirusa.
Rozpoczynamy kampanię społeczną o naszych bohaterach, skierowaną do całego społeczeństwa, ponieważ każda z nas i każdy z nas może pomóc bohaterom, aby pracowało się im lżej w tej trudnej sytuacji. Jak? Każdy z nas może dbać o siebie, każdy z nas może dbać o innych. 

Dystans, dezynfekcja, maseczka – to bardzo niewiele, ale to jest sposób, aby pomóc pracownikom ochrony zdrowia, listonoszom, zatrudnionym w handlu oraz nauczycielom. 

Kampania „Pomóż bohaterom” ma dawać poczucie wspólnoty. Każdy z nas musi wiedzieć, że może trafić do szpitala. Wirus nie wybiera, pandemia jest groźna zarówno dla osoby starszej, jaki młodszej. Pamiętajmy, że bez względu kim jesteśmy i skąd pochodzimy wirus może nas zaatakować, a lekarz może nas wyleczyć.

Rozumiemy, że samymi wyrazami uznania niczego się nie załatwi. Prócz dzisiejszej kampanii prezentujemy konkretne rozwiązania na rzecz osób, które codziennie poświęcają swoje życie i zdrowia na rzecz nas wszystkich. 

  • Bezpłatne zakwaterowanie wraz z posiłkami na czas pandemii, dla każdej osoby zatrudnionej w systemie ochrony zdrowia. 

  • Prawo do odmowy obsługiwania klientów sklepów lub punktów usługowych bez maseczek. 

  • Wprowadzenie natychmiastowych i bezpłatnych testów dla pracowników oświaty.

 

grafika FB bohaterki 1 grafika FB bohaterki 2 grafika FB bohaterki 3
 grafika FB bohaterki 4  grafika FB bohaterki 5  grafika FB bohaterki 6
 grafika FB bohaterki 7    

 

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podczas konferencji prasowej powiedział: 

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i nauczyciele to oni są na pierwszej linii walki z covidem, ale również i rządem, ponieważ władza zamiast atakować pandemię, atakuje właśnie te grupy. Zwracam się do ministra Jacka Sasina, który powiedział, że „lekarze są leniwi”, powinien Pan wstydzić się swoich słów. Zwracam się do ministra Łukasza Schreibera, który lekceważąco wypowiada się o śmieci nauczycieli, że również powinien wstydzić się swoich słów. Zwracam się do całego rządu Mateusza Morawieckiego – to nie jest czas, aby szczuć na lekarzy, pielęgniarki; na tych wszystkich, którzy powoduję, iż możemy się czuć choć trochę bardziej bezpieczni.  

Zwracam się do – lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, pracowników handlu, pracowników opieki społecznej, do listonoszy – z ogromnym wyrazem wdzięczności. Podziękowania płyną nie tylko od posłanek i posłów Lewicy, ale całego społeczeństwa. Nie słuchajcie rządu, nie słuchajcie tych haniebnych słów. Społeczeństwo stoi za Wami murem i widzi, że pracujecie podwójnie i potrójnie, ponieważ swojej pracy nie wykonała partia rządząca, która miała na to kilka miesięcy.  

Rozpoczynamy kampanię społeczną o naszych bohaterach, skierowaną do całego społeczeństwa, ponieważ każda z nas i każdy z nas może pomóc bohaterom, aby pracowało się im lżej w tej trudnej sytuacji. Jak? Każdy z nas może dbać o siebie, każdy z nas może dbać o innych. Dystans, dezynfekcja, maseczka – to bardzo niewiele, ale to jest sposób, aby pomóc pracownikom ochrony zdrowia, zatrudnionym w handlu oraz nauczycielom.  

Kampania „Pomóż bohaterom” będzie miała miejsce w Internecie, na stronach Lewicy będzie można pobrać odpowiednia grafiki, ale też w całej Polsce pojawią się plakaty. To jest właśnie patriotyzm na miarę 2020 r. Patriotyzmem w dobie pandemii nie jest produkowanie tysiąca polskich flag oraz postawieniem tysiąca masztów na te flagi przed budynkami szkół. Nie wiem po co premier Mateusz Morawiecki chce to robić? Czy po to, aby móc na czym opuścić flagi do połowy, kiedy sytuacja się pogorszy? Patriotyzm jesienią 2020 r. polega na solidarności, zwłaszcza z tymi, którzy są na pierwszym froncie walki z epidemią i o tę solidarność do wszystkich Polek i Polaków apeluję. 

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Akcja „Pomóż bohaterom” ma dawać poczucie wspólnoty. Każdy z nas musi wiedzieć, że może trafić do szpitala. Wirus nie wybiera, pandemia jest groźna zarówno dla osoby starszej, jaki młodszej. Pamiętajmy, że bez względu kim jesteśmy i skąd pochodzimy wirus może nas zaatakować, a lekarz może nas wyleczyć. Rząd PiS-u miał nam gwarantować w czasie pandemii bezpieczeństwo, a władza, która tego nie potrafi, to rząd, który nie powinien sprawować władzy. Premier Mateusz Morawiecki mówił, iż wygraliśmy z koronawirusem. Łukasz Szumowski mówił, iż „może jechać na wakacje, ponieważ w Polsce jest bezpiecznie”. Rząd zmarnował 4 miesiące, ponieważ trwały przepychanki o zarobki i stanowiska. Dzisiaj obóz władzy zwala winę na lekarzy i Lewica nie może na to pozwolić.  

Każda ustawa, która pojawi się w Sejmie i będzie wzmacniała walkę z koronawirusem, to będzie przez nas popierana. Jeżeli rząd PiS-u wniesie ustawę, która będzie zmuszała lekarzy do pracy i będzie ograniczała ich prawa, zamiast sprawiedliwie doceniać ich pracę – to będziemy przeciwko takim rozwiązaniom głosowali.  

Magdalena Biejat podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Rząd przespał ostatnie miesiące i nie przygotowała przychodni, szpitali oraz sanepidu do drugiej fali koronawirusa. Dziś premier Mateusz Morawiecki liczy na cud, że leków, bez sprzętu, bez czasu, żeby się wyspać lekarze i pielęgniarki wyleczą nas z COVID-19. Panie premierze, czas przyjąć do wiadomości, że epidemii nie zwalcza się za pomocą męczeństwa i heroizmu. Jesteśmy pod wrażeniem pracy lekarzy, pielęgniarek, salowych, całego personelu medycznego. Rozumiemy, że samymi wyrazami uznania niczego się nie załatwi. Prócz dzisiejszej kampanii prezentujemy konkretne rozwiązania na rzecz osób, które codziennie poświęcają swoje życie i zdrowia na rzecz nas wszystkich. Po pierwsze, bezpłatne zakwaterowanie wraz z posiłkami na czas pandemii, dla każdej osoby zatrudnionej w systemie ochrony zdrowia. Po drugie, potrzebujemy bezpieczeństwa w pracy, dlatego też potrzebujemy prawa do odmowy obsługiwania klientów sklepów lub punktów usługowych bez maseczek. Po trzecie, chcemy bezpieczeństwa w oświacie, dlatego też postulujemy wprowadzenie natychmiastowych i bezpłatnych testów dla pracowników oświaty.  

Projekt tzw. ustawy maseczkowej jest już gotowy, wzywamy PiS, aby go poparli. Ta ustawa powinna zostać przyjęta jako prawo, które służy nam wszystkim i procedowanie nad nią powinno rozpocząć się najbliższym posiedzeniu Sejmu już we wtorek.  

Te wszystkie rozwiązania są proste i szybko mogą zostać wdrożone. Koronawirus nie zniknie w ciągu kliku dni, ale możemy ułatwić życie i zwiększyć bezpieczeństwo tym wszystkim bohaterom tej pandemii i tym samym wesprzeć nas wszystkich. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl