fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W nocy z piątku na sobotę w całej Polsce trwały protesty przeciwko wyrokowi atrapy Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Największa demonstracja odbyła się w Warszawie, tysiące spacerowiczów zebrało się na przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

demo231020

Następnie spacer udał się na wspólne zwiedzanie stolicy, oglądano wille rządowe, czy też Sejm. Wycieczka skończyła się na placu Unii Lubelskiej. Spacerowicze byli wściekli, ale nie agresywni. 

Obejrzyj film tutaj!

Tymczasem policja niejednokrotnie używała gazu pieprzowego, stosuje nieuzasadnioną agresję oraz szarpie niewinnych ludzi, a także uniemożliwiała wykonywanie mandatu poselskiego. Taki incydent spotkał Roberta Biedronia, któremu nie tylko utrudniano pracę, ale został on również uderzony przez funkcjonariusza.  Obejrzyj film tutaj!

Demo Katowice Demo Trójmiasto
demoKatowice231020 demoTrojmiasto231020Posłanki i posłowie Lewicy przez cała noc, w całej Polsce, nie tylko demonstrowali, ale również dokonywali interwencji poselskich i pomagali zatrzymanym przez policję spacerowiczom.Obejrzyj film tutaj!

Po 5 godzinach spacer się skończył, ale walka dopiero się zaczęła. 

Będziemy walczyć do samego końca! Dziękujemy za Waszą odwagę i determinację! 

Demo Łódź

demoLodz

Demo Poznań

demoPoznan231020

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl