fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Premier i rząd bardzo zdenerwowali się po emisji w TVN-ie reportażu, który dotyczył tzw. luki VAT-owskiej. W mieniu klubu pragnę oświadczyć, iż będziemy wspierali tę inicjatywę dotyczącą specjalnego posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych, które ma być poświęcone właśnie luce VAT-owskiej. 

Jesteśmy ogromnie zaskoczeni, że prokuratura w tej sprawie wyraża swoje stanowisko. Dzisiaj w imieniu Koalicyjnego Klubu Lewicy kieruję konkretne zapytania do pana Prokuratora Krajowego, chcemy wiedzieć w na jaką kwotę prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych, w sprawach związanych wyłudzeniami podatku od towarów i usług w latach 2014-20.

Takie zestawienie powinno dotyczyć prawomocnych wyroków w konkretnych latach, ponieważ w informacji podawanej przez prokuraturę czujemy tutaj pewną manipulację, ponieważ dokonano porównania danych z okresu trzech lat (2017-19) do danych z lat 2014-15. Chcielibyśmy, żeby z roku na rok było wiadomo jakie rzeczywiście w tej sprawie prokuratura podejmowała działania. 

Dariusz Wieczorek, poseł 

 

 
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021