fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Domagamy się odwołania byłego łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego z zespołu ds. podręczników, który został powołany w Ministerstwie Edukacji i Nauki, którego zadaniem jest sporządzenie raportu na temat funkcjonowania systemu dopuszczania podręczników do użytku szkolnego. 

Minister Przemysław Czarnek od momentu objęcia swojego urzędu, tworzy zamiast Ministerstwa Edukacji i Nauki - Ministerstwo homofobii i Dyskryminacji. Sam pan minister Czarnek nigdy nie wycofał się ze swoich haniebnych słów na temat osób LGBT, kiedy powiedział, że „LGBT to ideologia a nie ludzie”. 

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, to poważna choroba, która dotyka w szczególności młodzież LGBT. Połowa nieheteronormatywnych nastolatków  ma objawy depresji, nawet 70% z nich ma myśli samobójcze. Obowiązkiem każdego ministra edukacji jest stawianie życia i bezpieczeństwa tych młodych ludzi na pierwszym miejscu.

Oprócz wniosków o odwołanie fanatyków homofobii i osób dyskryminujących społeczność LGBT z resortu edukacji, domagamy się przedstawienia kompleksowego planu przeciwdziałania dyskryminacji w szkole na tle orientacji seksualnej i przeciwdziałaniu homofobii. 

Trela230221

Tomasz Trela podczas konferencji prasowej powiedział: 

Powołana niedawno grupa osób, która ma przygotować nowe podręczniki - historii, języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie - to totalna zbieranina przypadkowych osób. Skupię się na jednym delikwencie z tej grupy programowej, na panu Grzegorzu Wierzchowskim, byłym łódzkim kuratorze oświaty, który nic dobrego dla edukacji tego regionu nie zrobił. Popełnił za to bardzo wiele złego dla łódzkiego samorządu, w związku z czym przegrał dwie sprawy w sądzie, a kóre były związane z reformą edukacji. Wszyscy też pamiętaj, co były już łódzki kurator powiedział o osobach LGBT, nie tylko porównał je z wirusem, ale stwierdził również, iż „wirus LGBT” jest gorszy od koronawirusa. Natychmiast na te słowa zareagowałem i 21 sierpnia 2020 r. wysłałem wniosek do pana ministra Dariusz Piontkowskiego, aby tego szkodnika edukacji odwołać. Tak się stało, po dwóch dniach pan Wierzchowski nie był już łódzkim kuratorem oświaty. Ale co się dzieje? Mija kilka miesięcy i pan Wierzchowski wraca jak bumerang i to na jeszcze bardziej eksponowane stanowisko w resorcie edukacji, gdzie będzie doradzać komisji, która będzie przygotowywała nowe podręczniki. Żądamy od pana ministra Przemysława Czarnka, aby odwołał tego szkodnika polskiej szkoły i pozbył się go raz na zawsze z zasobów ministerstwa edukacji. Ktoś kto nie szanuje ludzi i nazywa ludzi wirusem gorszym niż koronawirus, nie może pracować w polskiej oświacie i współpracować z młodzieżą. Taki człowiek po prostu się do takiej pracy nie nadaje. Panie ministrze Czarnek, proszę przestać otaczać się fanatykami, proszę ich odwołać. Jeżeli Pan chce tworzyć nowe podstawy programowe i przygotowywać podstawy programowe, to proszę skorzystać z ekspertów, którzy są niezależnymi fachowcami i znają się na rzeczy, a nie jakieś na fanatycznej filozofii, która jest bliska Panu oraz środowisku PiS.  

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Minister Przemysław Czarnek od momentu objęcia swojego urzędu, tworzy zamiast Ministerstwa Edukacji i Nauki - Ministerstwo homofobii i Dyskryminacji. Sam pan minister Czarnek nigdy nie wycofał się ze swoich haniebnych słów na temat osób LGBT, kiedy powiedział, że „LGBT to ideologia a nie ludzie”. Przemysław Czarnek kilka tygodni temu powołał do resortu pana Żukowskiego, swojego byłego studenta, osobę wywodzącą się z tego samego zresztą środowiska, co głośny ostatnio pan Greniuch. Pan Żukowski zasłynął wypowiedziami homofobicznymi i zrównującymi małżeństwa jednopłciowe do małżeństwa z kozą. Tak wygląda Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzone przez Przemysława Czarka.  

To szczególnie dzisiaj smutna informacja, ponieważ dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, to poważna choroba, która dotyka w szczególności młodzież LGBT. Połowa nieheteronormatywnych nastolatków  ma objawy depresji, nawet 70% z nich ma myśli samobójcze. Obowiązkiem każdego ministra edukacji jest stawianie życia i bezpieczeństwa tych młodych ludzi na pierwszym miejscu. Dlatego oprócz wniosków o odwołanie fanatyków homofobii i osób dyskryminujących społeczność LGBT z resortu edukacji, domagamy się przedstawienia kompleksowego planu przeciwdziałania dyskryminacji w szkole na tle orientacji seksualnej i przeciwdziałaniu homofobii. Chcemy usłyszeć od pana ministra Czarnka już nie tylko przeprosiny, za jego homofobiczne słowa, ale także informację jak zamierza zmieniać polską szkołę, tak żeby stawała się ona miejscem bezpieczniejszym, lepszym i bardziej komfortowym dla wszystkich uczniów i uczennic bez względu na to jakiej są orientacji seksualnej.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021