fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o uprawomocnieniu się wpisu Nowej Lewicy do Ewidencji Partii Politycznych. Tym samym zostały stworzone warunki, aby na zasadach godnych i pełnoprawnych połączyć dwie partie – Nową Lewicę i Wiosnę. Przed nami kongres zjednoczeniowy, na którym wybrane zostaną nowe władze oraz zaprezentowany zostanie nowy program dla Polski po pandemii. Pandemii, która jest w tej chwili główną przeszkodą podania konkretnej daty tego kongresu, który odbędzie się na początku tegorocznych wakacji lub też zaraz po ich zakończeniu. 

 

Decyzja sądu to nowy rozdział nie tylko dla lewicy, ale to także nowy rozdział dla Polski. Lewica zawsze wygrywa, kiedy idzie zjednoczona i przegrywa, kiedy idzie podzielona. Dziś uczyniony został ważny krok ku zjednoczeniu i powstania lewicowej, postępowej i proeuropejskiej formacji. 

odpis170321

Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej powiedział: 

Mamy to! Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rodzinny i Rejestrowy, Sekcja ds. Rejestrowych doręcza odpis postanowienia wydanego w dniu 27 stycznia 2020 r. w sprawie partii politycznej Nowa Lewica ze stwierdzeniem prawomocności, zgodnie z wnioskiem z dnia 15 lutego 2021 r.  

Pragnę poinformować, że to na co czekaliśmy 1,5 roku stało się faktem. Uprawomocniony został nasz wniosek o wpisanie treści nowego Statutu. Wszystkim tym, którzy nie wierzyli, mówimy: byliście niedowiarkami. Wszystkim tym, którzy nas za to obrażali, mówimy: wybaczamy Wam. Wszystkim tym, którzy wierzyli w nas w tej sprawie, mówimy: dziękujemy!  

SLD zmieniło swój Statut, została zmieniona nazwa oraz zostały stworzone warunki, aby na zasadach godnych i pełnoprawnych połączyć dwie partie. 

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

Lewica zawsze wygrywa, kiedy idzie zjednoczona i przegrywa, kiedy idzie podzielona. Dzisiaj idziemy zjednoczeni i to jest dobry znak dla Polski. Dla tych wszystkich, którzy nie pamiętają przypomnę, iż w 2001 r. lewica się zjednoczyła. Lewica mówiła jednym głosem i poszła po władzę. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej i te lata rządów lewicy były dla naszego kraju dużym krokiem naprzód.  

To dobry znak. Ta decyzja sądu to nowy rozdział nie tylko dla nas, ale i dla lewicy, zjednoczonej lewicy, ale to także nowy rozdział dla Polski. Dla wszystkich, którzy wierzą w Polskę, która jest równa, sprawiedliwa, wrażliwa i niewykluczająca, w Polskę zrównoważonego rozwoju – nasza lewicowa drużyna w Sejmie pokazuje, że polityka może być inna.  

Kiedy odbędzie się kongres, na którym wybierzemy nowe władze krajowe i przyjmiemy program? Pandemia uniemożliwia organizację tego typu wydarzeń i kongres odbędzie się albo na początku wakacji, albo tuż po wakacjach. Tak, aby w ten okres popandemiczny weszli już z nowym programem dla Polski i nowymi władzami. Czas, który pozostaje do kongresu przeznaczymy na równie ciężką pracę, jak do tej pory. Nasza ekipa to najlepszy przykłada, dlaczego warto zaufać lewicy. Dziękuję wszystkim wyborcom i wyborczyniom, którzy uwierzyli i uwierzyły, że zmiana jest możliwa. W tych nowych władzach będą dwie frakcje: Wiosenna i Nowej Lewicy. Te dwie frakcje będą w parytecie 50/50, oznacza to, że nasze idee i wartości staną się elementem jeszcze większej formacji – centrolewicowej, postępowej, nowoczesnej i europejskiej partii.  

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl