fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Dziś jest ważny dzień dla Polski i ważny dzień dla Europy. W polskim parlamencie będziemy decydowali o przyszłości naszego kraju, ale też o przyszłości zjednoczonej Europy. Będziemy decydowali o życiu 38 milionów obywatelek i obywateli Polski i ponad 450 milionów obywatelek i obywateli Unii Europejskiej. Pandemia doświadczyła wszystkie państwa w Europie, stała się problemem na skalę światową. W tych trudnych chwilach Lewica stoi po stronie obywateli oraz po stronie interesu Rzeczypospolitej Polskiej. Miliardy euro, które przez najbliższe lata mogą służyć Polkom i Polakom, to odpowiedzialność i mocne słowo - racja stanu. Lewica wiele miesięcy temu rozpoczęła prace nad tym, aby ratyfikacja Funduszu Odbudowy nastąpiła. Już w marcu przeprowadziliśmy konsultacje społeczne w tej sprawie. Przez ostatnie dwa tygodnie marca spotykaliśmy się z samorządowcami. Otrzymaliśmy ponad 350 opinii z całej Polski. Wszystkie jednoznacznie mówiły: rozmawiajcie o tym, aby Fundusz Odbudowy uruchomić, żeby polskie samorządy i polscy obywatele, ochrona zdrowia, edukacja i wiele, wiele innych obszarów mogło z tych pieniędzy skorzystać. Kilka dni temu rozpoczęliśmy rozmowę na temat przyszłości tych pieniędzy, bo na opozycji cały czas panowała awantura. Lewica nie będzie nigdy bawiła się w totalną opozycję. Przyszliśmy do parlamentu, żeby godnie bronić interesów Lewicy i obywateli, którzy na Lewicę głosowali. To głosowanie uświadomiło nas, że nie chodzi o prawicę czy lewicę. Stoimy tutaj, aby powiedzieć „tak” wszystkim Polkom i Polakom, zarówno tym z prawa, z lewa, czy z centrum i tych, którzy nie chodzą na głosowanie. Lewica zawsze w trudnych chwilach staje po stronie wartości. 

Lewica przyszła do parlamentu, żeby nie łamać sobie kręgosłupa wtedy, kiedy nie trzeba będzie tego robić, bo komuś z opozycji się tak wydaje. Nigdy nie byliśmy i nigdy nie będziemy antyPiS-em. Zawsze będziemy bronili wartości demokratycznego państwa. Nigdy nie zgodzimy się na to, aby w Polsce doprowadzać do upolitycznienia sądów. Byliśmy i będziemy opozycją, dopóki Prawo i Sprawiedliwość będzie w Polsce rządziło. 

Lewica mówi „tak” dla Funduszu Odbudowy. Lewica mówi „tak” dla odpowiedzialności za państwo. Lewica mówi „tak” dla setek miliardów euro, które odbudują polską gospodarkę. To dzięki Lewicy samorządowcy będą mieli udział w gospodarowaniu z tych środków na poziomie 30 procent. To dzięki Lewicy ponad 4 miliardy złotych będzie przeznaczonych na dofinansowanie szpitali powiatowych. To dzięki Lewicy powstanie 70 tysięcy nowych mieszkań. To dzięki Lewicy zapewnione będzie monitorowanie tych pieniędzy, czy zostaną one wydane dla wszystkich, czy tylko dla swoich. To my naszą determinacją zapewniliśmy, żeby w Krajowym Planie Odbudowy były wpisane instrumenty, które pozwolą śledzić każde euro i każdą złotówkę. Mówimy to odpowiedzialnie, ponieważ, dzisiaj jest czas odpowiedzialności na opozycji. 

W ostatnich dniach padło wiele ciężkich i cierpkich słów, ale my nie będziemy odpowiadać opozycji. My zapraszamy opozycję i z Platformy Obywatelskiej, i z PSL, mówimy: chodźcie z nami. Musi wygrać rozsądek za Polskę, musi wygrać odpowiedzialność za każde euro i złotówkę sprowadzoną do Polski. Musi wygrać polska racja stanu. Nie ma wroga na opozycji jest wspólnota interesów - za Polskę, za Fundusz Odbudowy i za przyszłość dzieci i przyszłych pokoleń. Nie ma w tym patetyzmu, jest odpowiedzialność.

Krzysztof Gawkowski, przewodniczący KKP Lewica 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021