fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Wczoraj przyjęliśmy jeden z najważniejszych dokumentów, jeżeli chodzi o przyszłość Polski. Ratyfikacja Funduszu Odbudowy to szansa na lepszą przyszłość, ale i odpowiedzialność za los wielu pokoleń. 

Apelujemy do koalicji rządzącej oraz innych ugrupowań opozycyjnych: dzisiaj jest czas na to, aby się zastanowić jak te pieniądze mądrze wydawać, a nie na wzajemne połajanki. Ci co wczoraj opowiedzieli się za Europą i za przyszłością głosowali na Tak! Ci co stali w rozkroku, będą musieli to wytłumaczyć. Na pewno nie jest to czas na wzajemne spory. Jest dzisiaj takie przeświadczenie, że kolejne kroki, które będziemy podejmowali powinny opozycję łączyć a nie dzielić. Powinniśmy współpracować i dziękując za głosy posłów Szymona Hołowni oraz posłanek i posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego podkreślamy jak ważna ta dotychczasowa współpraca była dla polskiego parlamentu. 

Miejsce Lewicy w parlamencie się nie zmieniło. Jesteśmy na opozycji i tam będziemy. Nie zmieniło się również to, że jesteśmy opozycją racjonalną a nie totalną. Jeżeli pojawiają się głosy, że Lewica z kimś rozmawia o poparciu lub chce coś załatwić, to bardzo proszę przyjść do naszego klubu parlamentarnego a nie snuć opowieści, opowiadać plotki i przede wszystkim racjonalnie podejść do tego jak wygląda polska parlamentarna rzeczywistość. 

Lewica w 2019 r. startowała w wyborach parlamentarnych w opozycji do Prawa i Sprawiedliwości i do kolejnych wyborów parlamentarnych tam pozostanie. Jeżeli ktoś dziś uważa, że można zamienić obecny rząd na inny to apeluję: miejcie odwagę i złóżcie wniosek o konstruktywne wotum nieufności, Lewica go poprze. Jeżeli uważacie, że powinniśmy zakończyć misję tego parlamentu, to złóżcie wniosek o samorozwiązanie Sejmu, Lewica również go poprze. Przestańcie gadać i róbcie. Lewica przy Krajowym Planie Odbudowy coś wynegocjowała dla Polek i Polaków, więc jeżeli chcecie zakończyć misję tego rządu zróbcie coś więcej. Idźmy dalej! 

Koniec kłótni. Lewica chce z opozycją iść pod rękę, ale nie będziemy stali i nadstawiali drugiego policzka. Opozycja musi mieć odwagę nie tylko mówić, ale i reagować a nie obecny stan rzeczy konserwować. Nie będziemy więc tylko mówić w mediach, ale będziemy też składać odpowiednie wnioski. Albo największa partia opozycyjna ma odwagę wziąć odpowiedzialność, albo jej nie ma i wtedy Lewica weźmie na siebie tą odpowiedzialność, ponieważ to my mamy odwagę!

Wczoraj w Sejmie głosowaliśmy za poprawkami Koalicji Obywatelskiej i PSL-u, nie widzę powodu, aby również ich nie poprzeć w Senacie. Im szybciej ustawa o ratyfikacji Funduszu Odbudowy stanie w Senacie tym lepiej, ale dopuszczamy również sytuację, że będzie to proces dłuższy. Pan marszałek Grodzki mówił dzisiaj, że nie będzie przedłużał tego postępowania. To jest dobra droga, ale jeżeli uzna, że jest potrzebny tydzień albo dwa, aby przedyskutować problem, to Lewica nie będzie robiła w tej sprawie problemów. Na opozycji musi być zgoda. 

Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl