fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Klub Parlamentarny Lewicy wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego rozpoczynają kampanię informacyjną na temat rządowych propozycji dot. zmian w edukacji m.in. dotyczące Prawa oświatowego. 

 

Przewodniczący Klubu Lewicy, Krzysztof Gawkowski powiedział, że resort edukacji pod rządami ministra Czarnka chce szkołę ograbić z tożsamości, chce odebrać jej kompetencje i niezmiernie mocno chce wkroczyć swoimi kompetencjami tam, gdzie decydowali do tej pory nauczyciele, rodzice i dzieci. Nie ma na to zgody, bo o szkole trzeba mówić pozytywnie i bez indoktrynacji politycznej, którą chce PiS wprowadzać.

We wrześniu możemy znaleźć się w szkole, której nie znamy, ale której także nie chcemy. W szkole, która będzie silnie upartyjniona, która będzie poddana tylko i wyłącznie woli jednej partii politycznej i szkoły, która z nas - rodziców, uczniów, nauczycieli - zrobi tylko realizatorów jednego poglądu właściwego dla obecnej większości parlamentarne - podkreślał na wspólnej konferencji Sławomir Broniarz, Prezes ZNP. 

Jako klub Lewicy wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, mimo letniego czasu, nie zamierzamy sobie robić wakacji od edukacji. Dla Lewicy, dla ZNP, dla wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, nie będzie w tym roku wakacji bez edukacji. Ruszamy z ogólnopolską kampanią konsultacyjno-informacyjną. Nasi posłowie i posłanki w regionach wraz z przedstawicielami ZNP będą organizować spotkania, debaty i dyskusje tak, żeby każdy rodzic dowiedział się, co szykuje Przemysław Czarnek, tak, żeby każdy rodzic, każdy uczeń wiedział, że już we wrześniu może wrócić do szkoły, której nie zna i która nawet szkoły nie przypomina, a przypomina jedną, wielką machinę indoktrynacji - poinformowała posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Minister Czarnek jest największym szkodnikiem w edukacji od czasów Romana Giertycha. Powinien jak najszybciej zakończyć swoja misję szkodnika. Lewica i ZNP będą współpracować w celu odbudowy polskiej szkoły i polskiego szkolnictwa wyższego, tak aby były one miejscem otwartym i bezpiecznym dla wszystkich uczniów i studentów niezależnie od pochodzenia, wyznania, orientacji seksualnej i wyznawanych poglądów. Czarnek chce wychować posłusznych poddanych PiS-owskiej władzy. My chcemy wychować wolnych, szczęśliwych i krytycznie myślących obywateli. To są dwie wizje edukacji, których nie da się pogodzić - komentował poseł, Marcin Kulasek. 

 

 

Obejrzyj całą konferencję prasową!

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl