fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Dzięki determinacji szefa sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Wiesława Szczepańskiego zostanie przyjęta poprawka do specustawy o pomocy uchodźcom z Ukrainy rozszerzająca wsparcie na uchodźców, którzy dotarli do Polski przez inne granice niż ukraińska!  

Nie będzie dzielenia rodzin, wszyscy ukraińscy uchodźcy, bez względu na to, którędy tu trafili, będą objęci pomocą! Lewica przekonała rząd do zmiany, która pomoże tysiącom rodzin.

Specustawa o pomocy uchodźcom z Ukrainy 

- Prezydium komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję, iż wniesiona zostanie jedna poprawka do specustawy o pomocy uchodźcom z Ukrainy. Tę poprawkę zgłaszała Lewica, a następnie Polska 2050 oraz Koalicję Obywatelską. Pan minister miał wątpliwości, ale bardzo się cieszę, że rozmowy z opozycją, z samorządowcami oraz wojewodami przyniosły skutek. Dzisiaj jako Komisja rozszerza porządek obrad o jeden punkt nowelizacji specustawy, aby wszyscy Ukraińcy, którzy przekroczyli gdziekolwiek granicę i znaleźli się na terytorium Polski byli objęci tą ustawą.  

Nowelizacja ma objąć tylko jeden artykuł i wykreśleniu słowa – „bezpośredni”.  

Wiemy, że życie będzie przynosiło różne rozwiązania, jesteśmy gotowi do pracy każdego dnia. Mam nadzieję, że będziemy dalej pracować wspólnie na rzecz osób, które musiały z powodu wojny opuścić swój kraj – mówił poseł Wiesław Szczepański

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023