fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

- Składamy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kolejnych Ministrów Klimatu i Ochrony Środowiska: pana Michała Wosia, pana Michała Kurtykę i panią Annę Moskwę, którzy przyczynili się do wydania bezprawnego rozporządzenia Rady Ministrów oraz nie dostosowali się do decyzji i opinii Najwyższej Izby Kontroli – poinformowali posłowie Lewicy Anita Sowińska i Andrzej Szejna. W 2022 r. decyzją Rady Ministrów z granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego wykreślono trzy działki znajdujące się na szczycie Łyśca. O ich wykup z zastosowaniem 99-proc. bonifikaty stara się zakon Kościoła katolickiego (Misjonarze Oblacii). NIK po przeprowadzonej kontroli nakazał przywrócić stan prawny do tego sprzed wydzielenia działek. - Okazuje się, że rząd nie zamierza się podporządkować decyzji NIK i dalej zamierza łamać prawo. W związku z tym składamy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – mówił poseł Szejna

- Starosta Kielecki pan Stanisław Gębski z PiS dalej proceduje i stara się za wszelką cenę przekazać za bezcen Oblatom tę część Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wyślemy do niego pismo, w którym poinformujemy go, że jego działania są bezprawne, i że każda jego próba obejścia ustawy lub niezgodna z zasadami życia społecznego jest nieważna. Co więcej pan starosta również będzie podlegał podejrzeniu popełnienia przestępstwa – oświadczył. 

Chciwość Kościoła jest nieograniczona 

- To jest sprawa ogólnopolska, jeżeli dopuścimy do tego, aby Świętokrzyski Park Narodowy został rozgrabiony przez PiS na rzecz Kościoła, to będzie można to robić w całej Polsce – podkreślił. 

- Wiedza o tym, że wydzielenie tych działek jest bezprawne, jest ogólnodostępna. NIK wezwał premiera Morawieckiego do usunięcia tego bezprawia, czego do tej pory nie zrobił. Oznacza to, że Starosta Kielecki doskonale sobie zdaję sprawę, że działa bezprawnie. Na paserstwo również jest paragraf – oceniła posłanka Anita Sowińska

Łapówka przed wyborami 

- To jest zwykła bezczelność ze strony starostwa, że rozporządza naszym majątkiem, naszymi dobrami narodowymi i rozdaje je za bezcen Kościołowi. Kościół również jest bezczelny, że przyjmuje takie drogie prezenty i to przed wyborami. Jak inaczej to nazwać, jak nie łapówką przed wyborami – podkreśliła polityczka Lewicy.  

- Lewica dopilnuje, aby wszyscy winni tego czynu zostali ukarani. Chciwość Kościoła jest nieograniczona i interesuje mnie czy jego hierarchowie staną przed sądem i odpowiedzą za swoje czyny – oświadczyła. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023